МФК Спартак отпадна на 1/16-финалите в Шампионската лига по плажен

...

МФК Спартак игра силно срещу класни украинци в Шампионската лига, но загуби драматично с 6:7

МФК Спартак отпадна на 1/16-финалите в Шампионската лига по плажен футбол. Варненци направиха доста мощен мач против класния отбор на Вибор, който е първенец на Украйна и трети в най-силния европейски клубен шампионат през 2015 година, само че отстъпиха трагично с 6:7.

``
Двубоят на пясъка в португалския град Назаре бе доста забавен, а единствено през първата третина паднаха цели 9 гола. Възпитаниците на Симеон Христов започнаха надъхано и съумяха да открият резултата в 6-ата мин. Станислав Джамбазов опита удар със задна ножица, топката отиде към дясната греда, където бе Павел Адамов и той се разписа от близко с глава. Още с осъществяването на центъра обаче украинците съумяха да изравнят посредством Левченко. Само в границите на идната минута българският първенец стигна до нови два гола и поведе с 3:1. Първо Джамбазов стреля от фаул, вратарят мазета, а Адамов с плонж с глава прати топката в мрежата - 2:1. Малко по-късно румънското попълнение на Спартак Мариан Мачиука-Мачи вкара хубав гол с отдалечен удар след двойно подаване с Филип Филипов. Последваха мощни минути на украинците, които стигнаха до цялостен поврат с попадения на Левкович, Шитник и Черевко. Веднага след четвъртия гол на противника Спартак направи заучено осъществяване от центъра, което бе приключено с глава от Мартин Великов - 4:4. Варненци обаче позволиха пети гол в мрежата си 2 секунди преди приключването на първите 12 минути, като негов създател бе Левченко, разписал се със задна ножица. След 9-те попадения през първата третина, във втората падна единствено едно. За страдание то бе за украинците, които стигнаха до 6:4 посредством Хромалюк. 30 секунди след началото на заключителната част Мачи върна очакванията на Спартак с гол от фаул, само че 2 минути по-късно Черевко направи 7:5 за Вибор. Мачи още веднъж съумя да вкара гол за Спартак след пас на Филипов и 3 минути и половина преди края резултатът бе 6:7. За страдание той остана подобен до финалната сирена, макар надмощието на варненския отбор, който обаче нямаше шанс да стигне до гол и да прати мача в продължение. В този дуел отборът бе без опитния Иван Мартинов поради здравословни проблеми.
Припомняме, че българският отличник за втора поредна година преодоля групите и се класира за елиминационната фаза на Шампионската лига по плажен футбол, като през 2018-а приключи на извънредно влиятелното 12-о място в Европа.

Съставът на МФК Спартак в Шампионската лига:
Вратари: Добромир Господинов, Станислав Иванов
Полеви играчи: Мартин Великов, Константинос Папастадопулос, Илиян Илиев, Станислав Джамбазов, Калоян Цветков, Павел Адамов, Филип Филипов, Мариан Мачиука-Мачи, Иван Мартинов
Играещ старши треньор: Симеон Христов
Източник: petel.bg