Мексиканският Тигрес победи корейския Улсан с 2:1 и се класира

...

Класата няма възраст: Жиняк класира Тигрес на полуфинал на Световното клубно първенство

Мексиканският Тигрес победи корейския Улсан с 2:1 и се класира за полуфиналите на Световното клубно състезание. Със срещата между тях двата отбора откриха клубния Мондиал.

В воин за символичните домакини се трансформира емблематичният френски нападател Андре-Пиер Жиняк, който осъществя и двете попадения за състава си.

Преди това да се случи, в 24-ата минута Ким даде изненадващо преимущество на противника.

14 минути по-късно Жиняк изравни, а натискът на Тигрес се ускори.
 Снимка 517145
Източник:

Резултатът от това бе съвсем неотложен, като в продължението на първата част голмайсторът Ким извърши нарушаване в наказателното поле, а зад топката на бялата точка застана Жиняк. Той стреля тъкмо и обратът стана факт.

В последните минути от дуела играта загрубя, бяха показани нови 4 жълти картона, само че въпреки всичко до изпъждане на играч на някой от двата състава не се стигна.
 Снимка 517131
Източник:

Във втория мач за деня играят катарският Ал-Духаил и египетският Ал-Ахли. Победителят от първия дуел - Тигрес ще играе на 7 февруари против носителя на Копа Либартадорес, който ще се дефинира на 30 януари. В Рио де Жанейро се срещат бразилските Палмейрас и Сантос.
 Окончателно: Световното клубно състезание ще се играе пред аудитория

Надпреварата трябваше да се организира през декември

На 8 февруари спечелилият от втория 1/4-финал играе с Байерн. Финалът и мачът за третото място са на 11 февруари на стадион стадионите " Ахмед бин Али " и Education City, които са за международното следващата година.

От идващото издание Световното клубно състезание минава в нов формат. В него ще вземат участие 24 тима и ще се организира на 4 години вместо Купата на конфедерациите.