Майк Мейнян призова футболния свят да направи повече за борба

...

Майк Мейнян направи мощно изявление, след като звездата на Милан беше подложена на отвратителни расистки обиди

Майк Мейнян прикани футболния свят да направи повече за битка с расизма, откакто мачът на Милан против Удинезе беше преустановен заради хипотетични расистки викания.

Играчите на Милан напуснаха терена и играта беше спряна за към 10 минути през първото полувреме на стадион Bluenergy в Удинезе, откакто Майгнян заяви, че е чул маймунски викания. Страната като посетител в последна сметка стигна до загуба с 2-1 и победа с 3-2 в конфликта от Серия А с помощта на успеха на Ноа Окафор в 93-ата минута.

Победата беше значима за Милан, който е трети в Серия А, шест точки зад противника Интер. Но резултатът беше помрачен от позорните подиуми през първото полувреме, което накара Майнян да се замисли върху равнищата на дискриминация в спорта.

В обява в обществените медии, преведена от френски, Менян написа: „ Беше не играчът, който беше атакуван. Това е индивидът. Той е бащата на фамилията. Това не ми се случва за първи път. И не съм първият, на който се случва. Издадох...