Марсилия постигна първа победа в Лига 1, след като надигра

...

Марсилия взе първа победа в Лига 1 в скандален мач

Марсилия реализира първа победа в Лига 1, откакто надигра с 2:1 като посетител Ница в последния дуел от третия кръг. Мачът беше белязан от спиране за 10 минути в средата на първата част, когато на трибуните се появиха хомофобски транспаранти. Те бяха издигнати от почитателите на домакините, които очевидно не утвърждават промяната на собствеността. Както е известно, Ница беше закупен от групата Инеос, която управлява и някогашния тим на Sky в колоезденето.
Първият транспарант гласеше “Добре пристигнали в групата Инеос: В Ница обичаме педалите”. Вторият се появи малко по-късно и на него с подигравка беше написано, че стадионът в Ница се превръщал в най-приятелски настроения към гейовете. Всичко това беше съпроводено с обидни викания към управлението на Лига 1, което принуди реферът Клеман Тюрпен да приключи мача, до момента в който не бъдат отстранени. Иначе на терена точни за гостите бяха нападателят Дарио Бенедето (31) и звездата на отбора Димитри Пайе от дузпа в 73-ата. Почетният гол за домакините означи Уилан Сиприен (66-дузпа). С триумфа Марсилия събра актив от 4 точки и върви на 13-то място в класирането. Ница остана пети с 6. СТАТИСТИКА Лига 1 3 кръг, сряда 28 август  Ница 1:2краен резулат  Марсилия