Мария Оряшкова спечели за девети път в кариерата си европейската

...

Оряшкова с девета европейска титла

Мария Оряшкова завоюва за девети път в кариерата си европейската купа по спортно самбо. Българката победи в категория до 80 кг на шампионата на планетата в гръцката столица Атина.

По пътя си до купата Оряшкова реализира три победи, а на финала надви над Ирене Леонидзе от Грузия.
България завоюва и сребърен орден във втория ден на шампионата, откакто Борислав Янаков стана втори в категория до 57 кг. Българинът загуби на финала от грузинеца Вахтанги Чидрашвили след доста едва съдийство.

За Янаков това е трети орден в кариерата от европейско състезание след две бронзови оценки.
Така България досега има извоювани четири медала от шампионата в Атина, откакто в първия ден през вчерашния ден в бойното самбо Георги Кандов завова сребро в категория до 57 кг, а Михаил Николов - бронз при 74-килограмовите.