Мария Мицова (БК Анета Янева-НСА, София) и Иван Русев (Виктори

...

Мария Мицова и Иван Русев спечелиха по две титли на държавния личен шампионат по бадминтон

Мария Мицова (БК Анета Янева-НСА, София) и Иван Русев (Виктори БК) завоюваха по две трофеи на държавния персонален шампионат по бадминтон, който приключи в зала "Европа " в София.

На финала на сингъл втората сложена в схемата Мицова победи защитаващата купата си Стефани Стоева (БСК Пазарджик) с 21:19, 21:15 за 40 минути. Двубоят беше повтаряне на финала от предходната година, само че този път купата завоюва Мария Мицова.

На сингъл мъже първенец стана поставеният под номер 8 Иван Русев (Виктори БК), който завоюва в трагичен дуел против номер 2 и първенец от предходната година Даниел Николов (Виктори БК) с 13:21, 21:16, 21:19. Русев съумя да направи поврат в третия гейм и да завоюва след 80 минути игра.

На двойки дами водачките в схемата Габриела Стоева и Стефани Стоева (БСК Пазарджик) опазиха купата си след елементарен триумф над Петя Неделчева (БК Левски Люлин, София) и Мария Делчева (Виктори БК), с 21:7, 21:6 за 21 минути. Стефани Стоева завоюва и две сребърни оценки - на сингъл и на смесени двойки.

Шампиони на двойки мъже станаха първите сложени Пейо Бойчинов и Иван Панев (БК Хасково), които победиха номер 2 Даниел Николов и Иван Русев с 21:19, 21:18 за 31 минути. Изключително забавна беше и финалната среща на смесени двойки.

Титлата завоюваха четвъртите сложени Иван Русев и Мария Мицова, които победиха Димитър Янакиев (БК Левски Люлин, София) и Стефани Стоева (БСК Пазарджик) с 21:16, 9:21, 24:22 за 61 минути. Янакиев завоюва също два бронзови медала - на сингъл мъже и на двойки мъже с Шай Гефен.