Марица (Пловдив) победи с 6:1 юношите на Ботев до 19

...

Марица приключи контролите с изразителна победа над Ботев U19

Марица (Пловдив) победи с 6:1 юношите на Ботев до 19 години в контролна среща, която бе последна за “жълто-сините” преди подновяването на шампионата в Трета лига.

Марица сподели прекрасен футбол, надигра своя противник и контролираше мача от самото начало, като възпитаниците на Борислав Караматев пропуснаха и още положения. Използваните юноши през втората част още веднъж играха на равнище и оставиха положителни усещания.

Айкут Янъков откри още в 4-aта минута, а след 15 минути игра домакините изравниха. Няколко минути по-късно Тодор Тимонов направи 2:1. Георги Георгиев повиши на 3:1, а още веднъж Айкут Янъков означи четвъртия гол във вратата на Ботев U19. През втората част Даниел Спасов вкара за 5:1, а юношата Александър Праматаров оформи крайното 6:1. Домакините стигнаха до греда и дузпа, като наказателният удар бе избавен от вратаря Горан Гръблев.

В събота съставът на Марица гостува на Миньор (Раднево) в първия пролетен кръг от програмата на Трета лига.

МАРИЦА: Илия Николов, Пламен Табаков, Йордан Пейчинов, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Христо Янчев, Костадин Дяков, Айкут Янъков, Тодор Тимонов, Георги Георгиев, Запрян Запрянов. През втората част в игра влязоха: Горан Гръблев, Красимир Иванов, Цецо Главчев, Александър Праматаров, Денис Палков, Милен Танчев, Мирослав Радев, Стоян Пидев, Атанас Павлов, Величко Величков