Марица изигра контролна среща в шампионатната пауза. Тя се проведе

...

Марица загуби контрола от Берое

Марица изигра контролна среща в турнирната пауза. Тя се организира в петък, а противник в нея бе елитният Берое. Приятелската намира се организира на терена до стадион “Берое ” в Стара Загора, а домакините завоюваха с 3:1.
Прочетете още
Треньорският щаб на Марица даде отмора на капитана Валери Домовчийски, Мартин Газиев и вратаря Илия Николов. Йордан Пейчинов и Георги Иванов са с травми и също не взеха присъединяване, Милен Танчев също пропусна дуела по медицински аргументи. Четирима юноши бяха включени в групата за мача, като всички те взеха присъединяване и се показаха добре. В контролата играха и всички състезатели от групата за мача.

Марица сподели добра игра, макар измененията в състава и в огромна част от дуела отборът бе равносилен съперник.

В 13-та минута домакините поведоха с 1:0 след корнер и засичане с глава ма Мара. В 30-та минута червен картон получи Мечев от състава на Берое, само че той бе сменен с различен състезател заради взаимна сделка. В 36-та минута “жълто-сините ” изравниха. Симеон Вешев изведе Радослав Апостолов, който центрира и Георги Трифонов с глава се разписа за 1:1. При този резултат приключи първата част.

През втората част бяха осъществени доста промени. Домакините осъществиха два гола в 53-та и 60-та минути. Първо Трибуле направи 2:1 след неточност при изнасянето на топката, а седем минути по-късно Йорданов с прекрасен удар от отдалеченост, тъкмо под сглобката на гредите, повиши на 3:1. До края на дуела различен гол не бе маркиран и резултатът се резервира.

Следващият формален дуел на Марица е на 31 март, петък, от 15:30 часа, когато пловдивчани гостуват на Лудогорец II в Разград.

Марица: Петър Начев, Димитър Аврамов, Илиян Йорданов, Радослав Апостолов, Христиан Димитров, Олджай Алиев, Стефан Попов, Ифеани Дейвид, Симеон Вешев, Георги Трифонов, Айкут Янъков (Виктор Петков, Джошуа Харис, Станислав Маламов, Станислав Василев, Веселин Марчев, Сали Садъков, Дъглас Иваноф, Петър Атанасов, Соломон Джеймс)
Източник: trafficnews.bg