Марица и Розова долина завършиха наравно 0:0 в мач от

...

Марица и Розова долина не излъчиха победител

Марица и Розова котловина приключиха наедно 0:0 в мач от 22-ия кръг на шампионата в Трета лига - Югоизточна група. Двубоят се игра в съботния следобяд на стадион “Марица”.

Пловдивчани не демонстрираха всичко, на което са способни в този мач. Те владееха доста повече топката от съперника си, имаха и териториално предимство, само че мъчно стигаха до стрелкови позиции и не съумяха да отбележат гол във вратата на отбора от Казанлък. От състава на Борислав Караматев липсваха няколко състезатели, които лекуват травми. Гостите бяха компактни, играха добре в защита, а имаха и нужната доза шанс. Те разчитаха на контраатаки, само че сътвориха едвам 2-3 по-интересни неща в нападателен проект.

През първата част ситуациите бяха малко, както и в мача като цяло. В 10-ата минута Тодор Тимонов стреля в навън от свободен удар. Малко по-късно удар на Пламен Колев от гостите мина високо над вратата на Илия Николов. В 16-ата минута топката бе изчистена от голлинията на Розова котловина след центриране от корнер и меле в дребното наказателно поле. В средата на полувремето Пламен Табаков бе наложително сменен от Йордан Пейчинов. До края на полувремето маричани на няколко пъти бяха покрай гола, само че не съумяха да осъществят.

Колев от гостите имаше два шанса за гол, само че ги пропусна. През второто полувреме нещата не се трансформираха изключително, въпреки то да беше по-интересно. Маричани търсеха метод да преодолеят компактната отбрана на гостите, само че мъчно доближиха до положения, макар че напълно владееха обстановката на терена. “Червените” разчитаха на контраатаки, само че постоянно те не се развиваха поради засади. В 49-ата минута Запрян Запрянов можеше да открие, само че стреля около вратата. Даниел Спасов в 61-ата също нямаше късмет. В 76-ата минута Тодор Тимонов бе доста покрай гола, откакто изненада вратаря Александър Петрунов с удар непосредствено от корнер, само че стражът съумя да избие в нов ъглов удар, от който пък последва меле в наказателното поле.

В тези минути маричани съществено притиснаха своя противник, а гостите започнаха все по-често да бавят играта. Мирослав Радев също нямаше шанс в 85-ата минута, когато негов удар с глава бе отклонен инцидентно от бранител. Най-красивото състояние пристигна в 90-ата минута, когато Георги Георгиев стреля с тил към вратата. Топката бе ориентирана в горния ъгъл на вратата на Розова котловина, само че вратарят Петрунов някак се разтегна и с върха на пръстите си отрази в корнер, спасявайки отбора си от сигурен гол. В добавеното време Радев се измъкна самичък против Петрунов, само че не съумя да го трансферира.

Така Марица записа домакинско тъждество против казанлъшкия отбор и пропусна да изпревари Загорец в класирането, само че пловдивчани са с мач по-малко. Новозагорци изгубиха в Раднево от Миньор с 1:0, а водачът Нефтохимик нямаше проблеми в Димитровград и реализира победа с 3:0. В сряда, от 15 часа, Марица ще изиграе отсрочения си мач против Миньор в Раднево, а идната събота “жълто-сините” гостуват на Садово, като към момента не е ясно къде ще се играе мачът, защото садовци са осъдени с отнемане от домакинство.

МАРИЦА: Илия Николов, Николай Димитров, Пламен Табаков (Йордан Пейчинов), Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Красимир Иванов (Мартин Анастасов), Костадин Дяков (капитан), Лъчезар Ангелов (Георги Георгиев), Тодор Тимонов, Запрян Запрянов, Мирослав Радев. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Атанас Савов, Александър Праматаров, Стоян Пидев. Треньор: Борислав Караматев

РОЗОВА ДОЛИНА: Александър Петрунов, Дамян Иванов, Димитър Вакавлиев (капитан), Петко Георгиев, Кристиян Петров, Стефан Пенев (Теодор Кьосев), Атанас Апостолов (Александър Баев), Николай Стоичков, Пламен Колев (Леонардо Гунаро), Ахмед Фаиков, Михаил Лалев. РЕЗЕРВИ: Петър Маринов, Милен Христов, Владислав Калайджиев, Венцислав Иванов. Треньор: Атанас Апостолов

СНИМКА: Официална " Facebook " страница на Марица Югоизточна Трета лига 22 кръг, събота 23 март  Марица (Пловдив) 0:0краен резулат  Розова котловина (Казанлък)