Марица допусна изненадваща домакинска загуба с 3:5 от Спартак (Вн)

...

Марица слезе от върха след 3:5 от Спартак у дома

Марица позволи изненадваща домакинска загуба с 3:5 от Спартак (Вн) на стадиона под комина на Захарната. С провалянето жълто-сините бяха свалени от върха на Втора лига. Единственото хубаво нещо за домакините бяха двата нови гола, които вкара младият нападател Мариян Тонев.

Здравенякът от Харманли даде задатък на пловдивчани в 35-ата минута. Георги Бабалиев обаче изригна с хеттрик за варненци. Бившият състезател на Лудогорец, Витоша (Бистрица) и Локомотив (София) първо изравни в 53-ата минута, донесе цялостен поврат в 63-ата минута, а в в 65-ата минута оформи своя хеттрик. Резервата Георги Божилов означи четвърти гол за “соколите” в 84-ата минута. Почти незабавно Веселин Марчев върна едно попадение за Марица. Две минути преди края Начев вкара хубав гол за 5:2, а юношата на Левски, който влезе запаса съумя да получи и червен картон. Буквално идващите секунди Тонев се разписа от дузпа за 3:5.

Успехът прати Спартак преди всичко във Втора лига, като тъкмо 21 гостуващи почитатели на отбора честваха на стадион " Марица ". Домакините записаха първо проваляне след завръщането си измежду експертите. Двата отбора и Хебър (Пазарджик) имат актив от 13 точки, като разделят първите три места. Пловдивчани обаче са трети.

МАРИЦА - СПАРТАК (ВАРНА) 3:5
1:0 Тонев (35)
1:1 Бабалиев (53)
1:2 Бабалиев (63)
1:3 Бабалиев (65)
1:4 Божилов (84)
2:4 Марчев (89)
2:5 Начев (90)