Манчестър Юнайтед постигна класически успех с срещу Уест Хем Юнайтед

...

Гарначо разкова чуковете и продължи възхода на Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед реализира типичен триумф с против Уест Хем Юнайтед на своя стадион „ Олд Трафорд “ в конфликт от 23-ия кръг на британската Висша лига. Навършващият през днешния ден 21 години  Расмус Хойлунд откри в 23-ата, а Алехандро Гарначо удвои в 49-ата минута. Аржентинецът оформи класиката и крайния резултат с втория си гол в 84-ата минута.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед – Ерик загар Хаг, бе направил единствено една смяна в своя състав спрямо трагичната победа над Уулвърхемптън в четвъртък. Тя бе обвързвана със завръщането на Хари Магуайър в центъра на защитата за сметка Рафаел Варан. На вратата бе Андреа Онана, а пред него действаха Диого Далот, Магуайър, Лисандро Мартинес и Люк Шоу. В центъра оперираха героят за „ алените дяволи “ против „ вълците “ – Коби Мейно, дружно с Каземиро, а по крилата бяха ситуирани Алехандро Гарначо и Маркъс Рашфорд. Капитанът Бруно Фернандеш беше зад централния нападател Расмус Хойлунд.

Наставникът на Уест Хем – Дейвид Мойс, пък направи две промени в своя тим. Калвин Филипс, който дебютира с неточност против Борнемут, беше оставен на пейката за началото, както и Константинос Мавропанос. Сред титулярите пък се завърнаха Наиф Агер и Владимир Цоуфал. Вратар бе Алфонс Ареола, а бранителите пред него – Емерсон Палмиери, Агер, капитанът Курт Зума и Цоуфал. Сънародникът му Томас Соучек и Едсон Аларес действаха в центъра, до момента в който Мохамед Кудус и Бен Джонсън нападнаха по крилата. Джеймс Уорд-Праус пък беше подложен зад Джред Боуен, който водеше нападението.

/  /

Срещата започва с опит за напън от страна на гостите от Лондон, които сътвориха първата рискова обстановка в 11-ата минута. Тогава след корнер на Джеймс Уорд-Праус в наказателното поле Томас Соучек беше изтърван и стреля с глава, получи се подъл рикошет в Едсон Алварес, само че отличната реакция на Андре Онана резервира нулевото тъждество.

Само три минути по-късно първо Курт Зума и Алфонс Ареола се сблъскаха в опит да изчистят една топка, а от последвалия корнер Бруно Фернандеш насочи доста рисков изстрел, само че френският пазач този път избави.

В 17-ата минута центриране отляво бе спряно от Томаш Соучек, за което останаха усещания за игра с ръка, след което стреля рисково. След корнерът Лисандро Мартинес направи доста нарушаване в комфортна непосредственост за Джеймс Уорд-Праус, само че осъществяването на халфа се отби в стената.

Манчестър Юнайтед обаче откри резултата в 23-ата минута. Каземиро се пребори за топката в половината на гостите и с едно допиране подаде за навършващия през днешния ден 21 години Расмус Хойлунд. Датският нападател финтира елегантно Алварес и с акуратен удар с десния крайник от границата на наказателното поле прати кълбото в долния десен ъгъл на вратаря Ареола – 1:0.