Манчестър Юнайтед победи Лестър с 3:0 в 24-я кръг на

...

Манчестър Юнайтед мина лесно през Лестър

Манчестър Юнайтед победи Лестър с 3:0 в 24-я кръг на Висшата лига. Червените дяволи са трети на пет точки зад водача.

Маркъс Рашфорд изведе Манчестър Юнайтед напред в резултата в 25-ата минута, след отлична асистенция от Бруно Фернандеш. Английският национал направи 2:0 в 56-ата минута. Страничният арбитър отсъди засада, само че ВАР сподели, че такава няма. Така – това е връх за него. От тях 17 са в 18 мача след Мондиал 2022.

След още единствено пет минути резервата Джейдън Санчо оформи крайното 3:0, а асистенцията беше на Фернандеш. В последните минути Ерик загар Хаг даде късмет на 17-годишният Коби Мейнуу. За него това беше дебют във Висшата лига.

Лестър имаше няколко положения при резултат 0:0, само че не съумя да преодолее Давид де Хеа. Испанецът записа своята 180 суха мрежа във Висшата лига. Така той изравни достижението на Петер Шмайхел.
Източник: flashnews.bg