Манчестър Юнайтед и Атлетик Билбао завършиха наравно 1:1 в контролна

...

Манчестър Юнайтед и Атлетик Билбао завършиха наравно в контрола в Дъблин

Манчестър Юнайтед и Атлетик Билбао приключиха наедно 1:1 в контролна среща, играна на стадион " Авива " в столицата на Република Ирландия Дъблин.

И за двата отбора това бе последна инспекция преди първите им публични мачове за новия сезон идната седмица.

" Баските " взеха преднина в 29-ата минута, когато Хари Магуайър загуби топката в доста рискова зона, което разреши на испанския отбор да провежда бързо нахлуване, приключило с гол на Нико Уилямс.

В 67-ата минута обаче момчетата на Ернесто Валверде трябваше да понесат тежък удар, защото Айтор Паредес бе изпъден с пряк червен картон за нарушаване като финален в защитата против тунизиеца Ханибал Меджбри.

Макар и останали с човек повече на игрището, " алените дяволи " стигнаха до изравнителния гол в добавеното време на срещата, когато Магуайър смъкна с глава една изсипана топка към Факундо Пелистри и уругваецът я прати във вратата на Атлетик Билбао за крайното 1:1.