Манчестър Сити записа важна победа в Боксинг дей. Гражданите се

...

Ман Сити с важна и лесна победа над Нюкасъл

Манчестър Сити записа значима победа в Боксинг дей. " Гражданите " се постановиха с 2:0 над Нюкасъл на " Етихад ". По този метод отборът на Хосеп Гуардиола заема 5-ото място в класирането. " Свраките " пък са на 12-ата позиция, с 18 пункта.

В днешната среща, Сити поведе рано. В 14-ата минута,Рахим Стърлинг отигра към Илкай Гюндоган, който стигна до топката преди няколко бранители и я изстреля от наказателното поле в долния десен ъгъл за 1:0.
Снимка: БГНЕС  Ман Сити с значима и лесна победа над Нюкасъл (ВИДЕО)
Последваха два пропуща на Де Бройне, който лиши отбора си от опцията да води по-убедително на почивката. През втората част, Ман Сити въпреки всичко удари отново.

В 55-ата минута, Феран Торес засече отбита топка в наказателното поле и да я изстреля във вътрешната страна на дясната греда, правейки резултата 2:0.
Осем минути преди края, Серхио Агуеро засече ужасно подаване в наказателното поле и пропусна златна опция откакто ударът му по трева беше насочен към долния ляв ъгъл, само че вратарят се хвърли по изумителен метод и го мазета.

В идващия кръг, единствено след два дни, Ман Сити гостува на Евертън. Нюкасъл пък има повече време за отмора като идващия дуел е против Ливърпул на 30 декември.

Източник: fakti.bg