Манчестър Сити спечели с 3:2 при визитата си на Уест

...

Манчестър Сити продължи с победите и запази аванса си на върха

Манчестър Сити завоюва с 3:2 при визитата си на Уест Бромич в среща от десетия кръг, записвайки седма поредна победа във Висшата лига. Това бе и шести пореден турнирен триумф за „ жителите ” при посещение.

Лерой Сане (10) даде ранна преднина на гостите след асистенция на Фернандиньо, само че Джей Родригес бързо изравни, възползвайки се от извеждащ пас на Гарет Бари. „ Гражданите ” обаче още веднъж много бързо поведоха с попадение на Фернандиньо (15), като този път Сане бе с головия пас. До края на първата част други попадения не бяха реазлирани.

След почивката Рахим Стърлинг (64) усили преднината на „ жителите ” след подаване на Кайл Уокър. Впоследствие играчите на Хосеп Гуардиола понижиха оборотите и чакаха последния съдийски сигнал, само че в добавеното време инкасираха втори, дело на Мат Филипс (90+2), който оформи крайния резултат.

Това бе девета победа за Манчестър Сити от началото на сезона и след нея отборът има 28 точки на върха. „ Дроздовете ” са на 15-а позиция с 10 точки.