Манчестър Сити сепчели с 3:1 гостуването си на Суонзи и

...

Сити с рутинна победа за Купата, Пеп счупи рекорд в Англия

Манчестър Сити сепчели с 3:1 гостуването си на Суонзи и се класира за четвъртфиналите на Купата на Англия. " Гражданите " счупиха връх за тим от Висшата лига с 15-ия си следващ триумф във всички шампионати. Отборът на Хосеп Гуардиола изравни доскорошното достижение единствено преди три дни, а единственият въпрос сега е има ли кой да ги спре въобще.

Кайл Уокър откри резултата след половин час игра. В началото на второто полувреме Рахийм Стърлинг и Габриел Жезус направиха резултата типичен, а гостите стигнаха до почетно попадение в 77-ата посредством резервата Морган Уиттейкър.

Сити излезе с цели седем промени от мача с Ливърпул, само че макар ротациите и за момент не остави на уелсците да си помислят, че могат да продължат към четвъртфиналите.

Жребият за тях по традиция ще бъде теглен в телевизионно студио секунди след последната среща.

Тази вечер Купата продължава с двойките Лестър - Брайтън, Шефийлд Юнайтед - Бристъл Сити и гвоздеят Евертън - Тотнъм.