Манчестър Сити се класира за осминафиналите в турнира за Купата

...

Манчестър Сити го направи! Гражданите превзеха Тотнъм Хотспър Стейдиъм с късен гол

Манчестър Сити се класира за осминафиналите в шампионата за Купата на футболната асоциация след победа с 1:0 над Тотнъм като посетител. " Гражданите " стигнаха до скъпия триумф с късен гол на централния бранител Нейтън Аке в 88-ата минута.

Отборът на Хосеп Гуардиола продължава отбраната на оценката във ФА къп, което завоюва през предходната година. Любопитно е, че Манчестър Сити беше изгубил пет следващи дуела на актуализирания " Тотнъм Хотспър Стейдиъм ", като " жителите " даже не съумяха да се разпишат нито един път в тези срещи. Преди мача самият Гуардиола съобщи, че мечтае неговите момчета най-малко да отбележат гол на на този стадион.
 Астън Вила - Челси 0:0 в мач от ФА Къп
Челси и Астън Вила се занулиха за ФА Къп

Ще има преиграване

В хода на целия дуел Сити доминираше и сътвори доста повече положения от " шпорите ". Бяха отправени общо 18 удара от гостите, а Тотнъм имаше единствено един шут, пристигнал при започване на второто полувреме.

Сити обаче направи доста пропуски, а голът на Аке падна в самия завършек на срещата. При корнер Рубен Диаш изблъска вратаря на домакините Гилермо Викарио, а притичалият Аке осъществя. Играчите на Тотнъм претендираха за нарушаване, каквото обаче не беше отсъдено от рефера Пол Тиърни и Манчестър Сити се поздрави с триумфа.