Манчестър Сити реагира по възможно най-добрия начин след загубата с

...

Брутално опустошение! Сити преби с особена жестокост Уотфорд

Манчестър Сити реагира по допустимо най-хубавия метод след загубата с 2:3 от Норич Сити през предишния уикенд и разпиля с 8:0 гостуващия Уотфорд на своя „ Етихад” в мач от шестия кръг на Висшата лига. Головата фиеста в Манчестър започва след 52 секунди, когато Давид Силва изведе своите. Шест по-късно Серхио Агуеро удвои от дузпа, а в 12-ата Риад Марез към този момент бе оформил класиката в съботния следобяд. Успехът е най-големият в историята на "гражданите ", а също по този начин Сити се приближи на гол до най-големия успех в историята на Висшата лига, откакто Манчестър Юнайтед побеждава с 9:0 Ипсуич Таун през сезон 1994/95.

След четвърт час игра пристигна и гол на Бернардо Силва, който приключи мача с хеттрик след нови два гола през второто полувреме. Николас Отаменди вкара петия гол в срещата, който бе след единствено 18 минути игра. В 85-ата минута пък Кевин де Брюин вкара осмия гол след топовен удар.

По този метод Сити към този момент е втори във краткотрайното класиране с 13 точки, две по-малко от водача Ливърпул, който е и с мач по-малко. Головата разлика на „ гражданите” е 23:6 след шест кръга. В идващия рунд отборът на Хосеп Гуардиола има аудиенция на Евертън, а Уотфорд гостува на Уулвърхемптън.

Всичко започва приятно за „ гражданите”, откакто Давид Силва засече изтънчено центриране отдясно на Кевин де Брюин и след 52 секунди Сити поведе – 1:0. След единствено още пет минути пък вратарят на гостите Бен Фостър събори в наказателното си поле Риад Марез, а реферът Майк Дийн уточни бялата точка, с цел да може Кун Агуеро да удвои актива на Сити.

След 12 минути игра пък Ман Сити към този момент водеше с три гола на съперника си. Тогава Риад Марез насочи удар от свободен удар, а кълбото се отби в лицето на Том Клевърли, с цел да влезе в средата на вратата на Фостър, който бе тръгнал да покрива десния си ъгъл.

Четвъртото попадение пристигна след четвърт час, когато Николас Отаменди отклони топката на първа греда от корнер, с цел да прати топката обратно към Бернардо Силва, който от близко с глава вкара гол №4 в мача и за Сити.

Манчестър Сити означи своя пети три по-късно, когато Серхио Агуеро бе открит от Де Брюин след свободен удар. Аржентинецът пусна мощен пас по земя, който бе паралелен, а на далечната греда причакваше сънародника му – Отаменди, който направи 5:0.

След петте гола Кике Санчес Флорес реши да размени Дмитри Фулкие с Рикардо Перейра в 33-ата минута, само че това по никакъв метод не спомогна на отбора от „ Викаридж Роуд”. Успехът за Уотфор в мача бе, че не позволи гол сред 18-ата и 49-ата минута, когато пристигна време за второто попадение на Бернардо Силва в срещата.

След час игра пък Бернардо Силва оформи своя хеттрик, засичайки топката след пас на Кевин де Брюин отдясно, а точно белгиецът оформи крайния резултат на „ Етихад” с бомбен шут в 85-ата минута, с цел да оформи крайния резултат на срещата.