Манчестър Сити победи с 3:1 Астън Вила в среща от

...

Ман Сити се върна на второто място след успех над Астън Вила

Манчестър Сити победи с 3:1 Астън Вила в среща от 23-тия кръг на Висшата лига на Англия.

" Гражданите " изковаха триумфа си още през първото полувреме, в което вкараха и трите си гола. През втората част домакините отпуснаха крайници от педала и това докара до някои сериозни моменти пред вратата им в края на дуела.

Родри откри резултата още в четвъртата минута, засичайки с глава центриране от корнер на Рияд Марез.
 В Барселона потриват ръце поради обстановката с Ман Сити

За да взимат играчи

Манчестър Сити имаше цялостен надзор над играта в първите 30 минути и пропусна още няколко положителни благоприятни условия за втори гол. Такъв " небесносините " въпреки всичко вкараха в 40-ата минута. Една изритана от вратаря Едерсон топка не бе разчетена от централния бранител Калъм Чембърс и той не съумя да я върне към Емилиано Мартинес. Ерлинг Холанд изпревари аржентинския пазач и подаде към Илкай Гюндоган, който на празна врата повиши на 2:0.

В добавеното време на първата част домакините завоюваха и дузпа, която Рияд Марез трансформира в гол.

На почивката Холанд излезе от игра, защото в средата на първото полувреме получи болки в бедрото. Без него домакините не изглеждаха толкоз рисково в офанзива, а Астън Вила хвърли повече старания в напред във времето.

В 61-вата минута Оли Уоткинс върна едно попадение за бирмингамци, а в добавеното време напречната греда спря резервата Джон Дуран от ювелирно попадение, с което да понижи разликата до един гол.

С успеха Манчестър Сити си върна втората позиция, на която за към два часа бе Манчестър Юнайтед. Шампионите към този момент имат 48 точки от 22 мача и изостават с три от водача Арсенал, който има и мач по-малко. Двата тима се срещат в отсрочен мач в сряда.