Манчестър Сити победи Астън Вила с 2:1 като гост в

...

Манчестър Сити се потруди доста за победа над Астън Вила

Манчестър Сити победи Астън Вила с 2:1 като посетител в мач от 32-ия кръг на Висшата лига. Джон Макгин изведе бирмингамци напред в резултата след единствено 20 секунди игра. " Гражданите " обърнаха още до полувремето след голове на Фил Фодън и Родри.

Двата отбора приключиха срещата с по 10 души, откакто Джон Стоунс и Мат Кеш бяха изгонени.

С триумфа Сити към този момент има 77 точки на върха във краткотрайното класиране. Вила е 11-и с 44 точки.

Снимка: БГНЕС  Манчестър Сити се потруди много за победа над Астън Вила (ВИДЕО)
Двубоят стартира вихрено и още в 20-ата секунда домакините поведоха. Оли Уоткинс изведе Джон Макгин и той отклони топката към мрежата.

" Гражданите " натиснаха и стигнаха до гол в 22-ата минута. Тогава гостите сътвориха отлична композиция, която Фодън трансформира в гол.

Тимът на Пеп Гуардиола продължи да бъде по-активният тим и стигна до втори гол в 39-ата минута. Тогава Родри засече с глава центриране на Бернардо Силва.
Малко преди почивката Манчестър Сити остана с 10 индивида. Джон Стоунс влезе рисково в краката на Якоб Рамзи. След разглеждане на обстановката съдията реши, че влизането заслужава червен картон и изгони бранителя, което накара Гуардиола да беснее на страничната линия.

В 56-ата минута Мат Кеш също бе изпъден. Футболистът на Вила получи два жълти картон и пое прибързано към душовете.

Източник: fakti.bg