Манчестър Сити не срещна особени проблеми и спечели с 3:1

...

Манчестър Сити не срещна затруднения срещу Суонзи

Манчестър Сити не срещна особени проблеми и завоюва с 3:1 гостуването си на Суонзи на осминафиналите за ФА Къп. Кайл Уокър, Рахим Стърлинг и Габриел Жезус осъществя за " жителите ", а Морган Уитакър вкара почетния гол за " лебедите ".

Мачът започва предстоящо с напън на Манчестър Сити. Габриел Жезус и Рахим Стърлинг пропуснаха да вкарат. Логичното въпреки всичко се случи в 30-ата минута. Тогава Кайл Уокър центрира по десния фланг много сложна топка за бранителите на Суонзи. Феран Торес опита да стреля, само че не уцели кълбото. То обаче се оплете в мрежата на " лебедите ".

След почивката Манчестър Сити нанесе два съкрушителни удара, които взеха решение мача. В 47-ата минута Рахим Стърлинг сподели страховит завършващ удар., а три по-късно в 50-ата Бернардо Силва подаде към Жезус, който с левия крайник направи 3:0 в интерес на Сити.

" Гражданите " понижиха темпото. Това даде опция на " лебедите " да погледнат по-смело към вратата им. В 77-ата минута Морган Уитакър засече доста добре центриране на Манинг вкара почетния гол за Суонзи.
Източник: fakti.bg