Мъжкият национален отбор по волейбол постигна първа победа на Европейското

...

Волейболните национали измъкнаха мача с Финландия и се завърнах в битката за осминафиналите

Мъжкият народен тим по волейбол реализира първа победа на Европейското състезание по волейбол във Варна. Национаите победиха с 3:1 Финландия във втория си мач от груповата фаза на шампионата.
Прочетете още
След загуба от Испания в първия мач България беше длъжна непременно да вземе мача с финландците и го направи, а капитанът Цветан Соколов и Денис Караягин направиха страховит дуел.

Първият гейм стартира добре за националите, които поведоха с 8:6, стигна се до 16:15 за националите, а по-късно ситуацията беше точка за точка. След трагичното 28:26 момчетата на Пламен Константинов завоюваха дуела и по този начин поведоха в геймовете.

Драматичен беше и вторият гейм, който беше съвсем еднакъв и се стигна геймът да бъде решаван след 25-та точка. След 27:25 България завоюва гейма и поведе с 2:0.

Финландия обаче се върна в дуела, откакто изигра мощен гейм, който завоюва с 25:15.

България все доста добра преднина още първоначално и се стигна и до 14:7. Без проблем националите затвориха мача с 25:16.

Денис Караягин стана най-резултатен с 12 точки, Мартин Атанасов добави 9, а с 8 се регистрира Николай Колев.

Следващият мач на националите е в събота против Украйна, а срещата стартира в 20:30ч.
Източник: trafficnews.bg