Мъжкият национален отбор по волейбол на България ще играе срещу

...

България срещу Словения на 1/8-финалите на Евроволей 2019

Мъжкият народен тим по волейбол на България ще играе против Словения на 1/8-финалите на Европейското състезание 2019. Това стана ясно, откакто словенците изгубиха от Русия с 0:3 гейма, в последния си мач от група С, на която са домакини в Любляна.

Така волейболистите на Словения приключиха на второ място в своята група с три победи, две загуби и 9 точки. Съставът на Русия завърши на първа позиция, с 5 победи и актив от 15 точки.

Регламентът на Евроволей планува на 1/8- финалите да се играе по схемата 1-4 и 2-3, като четирите групи се кръстосват две по две. Отборите от нашата група А играят с тези от група С.

Мачът сред България и Словения ще бъде в събота, 21 септември, в зала " Дворана Център Стожице " в Любляна от 21:30 часа българско време. Преди това от 18:30 ч., в другия 1/8-финал в словенската столица тимът на Русия, който стана победител в група С, играе със състава на Гърция, който зае четвърто място в група А.
Източник: marica.bg