Мъжкият национален отбор на Чехия се класира за полуфиналите на

...

Чехия елиминира САЩ на хокейния турнир при мъжете в ПьонгЧанг

Мъжкият народен тим на Чехия се класира за полуфиналите на олимпийския шампионат по хокей на лед в ПьонгЧанг. В доста оспорван конфликт чехите се постановиха с 3-2 над Съединени американски щати след осъществяване на дузпи. В воин за спечелилите се трансформира стражът на отбора Павел Француж, който отрази всичките пет наказателни удара към вратата си.

Иначе Съединени американски щати откри резултата при започване на първата третина посредством Райън Донато, който осъществя петия си гол в шампионата. Малко по-късно обаче Ян Колар възвърне равенството. Чехите направиха цялостен поврат в 29-ата минута посредством Томас Кундратек, само че този път „ янките “ дадоха отговор незабавно и единствено две минути по-късно Джим Слейтър още веднъж изравни. Повече попадения в постоянното време не паднаха, а даже и в 10-минутното продължение резултатът остана неизменен.

При дузпите само Петър Кукал съумя да осъществя, с което класира Чехия на полуфиналите. Там техен противник ще е спечелилият от конфликта сред Русия и Норвегия. От своя страна Съединени американски щати се елементарни с фантазията още веднъж да доближи до олимпийското злато за първи път от 1980 година насам. /БГНЕС
Източник: bgnes.com