Мъжкият национален отбор на България по баскетбол инкасира третата си

...

Баскетболистите ни с трета загуба в предквалификационния турнир

Мъжкият народен тим на България по баскетбол инкасира третата си поредна загуба в олимпийския предквалификационен шампионат. Селекцията на Росен Барчовски завърши присъединяване си в конкуренцията без победа, откакто през днешния ден бе надиграна изрично от Исландия със 76:93 (13:27, 19:23, 24:26, 20:17) в “Синан Ердем Доум ” в Истанбул. Исландците изнесоха лекция на “лъвовете ” и справедливо се поздравиха с триумфа, откакто водеха в резултата от първата до последната минута, в някои интервали и с над 20 точки разлика.

Така България остава на последната четвърта позиция в група “C ” с баланс от 0-3, до момента в който Исландия заема третото място с 1-2. По-късно през днешния ден Турция и Украйна ще си оспорват първата първото място, само че по този начин или другояче и двата тима към този момент се класираха за полуфиналите на конкуренцията.Това бе и последният мач от тежкото и натоварено лято на българските национали, които преди този момент си завоюваха място в същинската фаза на квалификациите за ЕвроБаскет 2025. Общият баланс на " лъвовете " през последния към месец е 3 победи и 4 загуби, като триумфите бяха записани над Австрия и Норвегия, а загубите пристигнаха както от норвежците в предквалификациите за шампионата на Стария континент, по този начин и от Украйна, Турция и Исландия на шампионата в Истанбул.
Източник: novsport.com