Любимец-13 поведе еднолично в класирането на Първа лига на МФЛ-Варна,

...

МФК Балерини свали ЦСКА от върха. Безпогрешен Любимец-13 поведе класирането

Любимец-13 поведе еднолично в класирането на Първа лига на МФЛ-Варна, откакто записа пета поредна победа, а досегашният отличник МФК ЦСКА записва първа загуба.

В дуел от петия кръг Галин Милков и компания биха с 3:0 СОД-DSC. Тимът си обезпечи удобен задатък още на полувремето. Борислав Рангочев откри резултата в 13-ата мин., а в 16-ата подаде на Атанас Атанасов, който направи 2:0. В 22-ата мин. Георги Минков вкара трети гол за своите, с което донесе класическата победа. За нея виновност имаше и Милков, който " заключи " вратата си. Любопитното е, че това бе първа победа на Любимец-13 с повече от един гол разлика в шампионата.
Досегашният водач МФК ЦСКА изненадващо загуби с 1:3 от МФК Балерини. Двата отбора бяха надлежно първи и втори през последния сезон. Играчите на Стоян Жеков дръпнаха с 2:0 още през първата част след точни попадения на Симеон Георгиев (12`) и Радослав Матеев (19`), а Георгиев направи 3:0 две минути след почивката. Подкрепяни от мощна агитка в залата " алените " пробваха да се върнат в мача, само че стигнаха единствено до едно попадение, дело на Даниел Димов 6 минути преди края. Вратарят на Балерини Добромир Господинов избави много положения и по този начин резервира задатъка на отбора си и спомогна за триумфа.
Четвърта поредна победа в Първа лига записа МФК Дубала. Състезателите на играещия управител Ивайло Станчев биха с 3:2 Пекарни Чочо. Бронзовите медалисти от предишния сезон поведоха в 18-ата минута посредством Евгени Георгиев, а останалите четири гола паднаха в последните шест минути. Евгени Георгиев удвои за МФК Дубала в 34-ата, а секунди по-късно Диян Атанасов понижи. С 8-ия си гол за сезона Ивайло Станчев направи 3:1 минута преди края, а опитният Никола Николов оформи крайния резултат в последните секунди. Така МФК Дубала е трети с еднакъв брой точки, само че по-лоша голова разлика от ЦСКА.
Третата си победа през сезона записа Лудогорец Доброплодно, който надигра мъчно с 3:2 последния в класирането МФК Godzila. " Пицарите " поведоха с гол на Цветомир Петков във втората минута, само че " орлите " обърнаха с три следващи попадения на Николай Димитров (9`), Димитър Жеков (27`) и Стоян Стоянов (31`). Отново Цветомир Петков върна един гол, само че за повече силите на тима му не стигнаха и той записа петото си проваляне през сезона. С триумфа си пък Лудогорец събра 10 точки и е четвърти във краткотрайното класиране.
Втората си победа през този шампионат записа МФК Макао. " Магазинерите " биха с 1:0 МФК Волов като триумфът им пристигна много трагично - с гол в последната минута на Ивелин Маджаров.

Източник: petel.bg