Лутън направи огромна крачка към оцеляването си във Висшата лига,

...

Карлтън Морис отбеляза късен победител, докато завръщането на Лутън повишава надеждите за оцеляване

Лутън направи голяма крачка към оцеляването си във Висшата лига, откакто попадението на Карлтън Морис в 90-ата минута им донесе победа за завръщане с 2-1 против Борнемут на ликуващия Kenilworth Road.

Роб Едуардс видя своя тим да постави завършек на серия от 10 мача без победа в лигата по трагичен метод, като Морис дойде на далечната греда, с цел да върне дълбокото центриране на Коули Удроу и да зашемети Андони Ираола в гостуващия дуут.

Борнемут беше отличен през първото полувреме против домакините, които изглеждаха изобретателно безидейни, само че им лиши чак след почивката, с цел да създадат пробив посредством невисок удар на Джеймс Таверние.

Лутън се събра и Джордан Кларк изравнени, с цел да сграбчен това, което на този стадий изглеждаше като сериозна точка в битката им против рухването.

След това пристигна късната интервенция на Морис, чуквайки топката около зашеметения Нето във вратата на гостите, с цел да провокира радостни подиуми.

След равностойно отваряне, ранните шансове паднаха...