Лудогорец загуби с 1:2 при гостуването на Ференцварош на старта

...

Лудогорец падна в Будапеща в равностоен мач

Лудогорец загуби с 1:2 при гостуването на Ференцварош на старта в Шампионска лига. Срещата се игра пред цялостните трибуни на стадион " Групама Арена " и беше доста завладяваща. И двата тима сътвориха много положения, само че в последна сметка домакините победиха.

Крайният победител, който ще продължи във втория квалификационен кръг на Шампионската лига, ще бъде избран на реванша в Разград - на 17 юли от 20:30 часа.

Двубоят в Будепеща стартира кошмарно за " орлите ", откакто домакините съумяха да поведат рано. В шестата минута Токмак Нгуен се разписа във вратата на Пламен Илиев, откакто съумя да изпревари в наказателното поле Джордан Икоко, който се намеси неразчетено след центриране на Ловренчич отдясно - 1:0.

В 31-ата минута Якуб Швиерчок изравни - 1:1. Полякът довкара от близко топката, която беше отразена от вратаря Дибус след мощен удар на Чибота. В 65-ата Ференцварош още веднъж дръпна в резултата. Точен за 2:1 беше Олександър Зубков.

Ференцварош - Лудогорец 2:1

1:0 Токмак Нгуен 6, 1:1 Якуб Шверчок 31, 2:1 Олександър Зубков 65

Ференцварoш: 90.Денес Дибус, 8.Герго Ловренчич, 25.Миха Блажич, 33.Лаша Двали, 26.Марсел Хейщер, 7.Данило Ихнатенко, 14.Харатин (77 18.Давид Шигер), 11.Олександър Зубков, 92.Михал Шкварка, 93.Токмак Нгуен (83 97.Роланд Варга), 50.Тамаш Пришкин (66 10.Давиде Ланзафаме)
Резерви: 99.Давид Гроф, 5.Абрахам Фримпонг, 21.Ендре Ботка, 18.Давид Шигер, 30.Руи Педро, 97.Роланд Варга, 10.Давиде Ланзафаме
Треньор: Сергей Ребров

Лудогорец: 23.Пламен Илиев, 22.Джордан Икоко, 5.Георги Терзиев, 30.Козмин Моци, 3.Антон Недялков, 18.Светослав Дяков, 44.Яцек Горалски (78 25.Стефан Баджи), 92.Джоди Лукоки (83 17.Жоржиньо), 8.Дан Битон (66 84.Maрселиньо), 13.Мавис Чибота, 10.Якуб Швиерчок
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 25.Стефан Баджи, 4.Сисиньо, 7.Димо Бакалов, 17.Жоржиньо, 84.Марселиньо, 28.Клаудиу Кешерю
Треньор: Стойчо Стоев