Лудогорец спечели за трети път купата на България по футбол. Във

...

Лудогорец спечели за трети път Купата – ВИДЕО

Лудогорец завоюва за трети път купата на България по футбол. Във финала орлите се постановиха с 3:1 над. Мачът се игра на Националния стадион „ Васил Левски “, само че беше посетен от рекордно малко фенове – малко над 1000 души.

Още от първите минути Лудогорец натисна и в осмата минута поведе. Даниел Наумов не се намеси добре при центриране на Кирил Десподов и от няколко метра Кайо Видал вкара на празна врата.

Натискът на гостите понижа след 20-ата минута, което разреши на ЦСКА 1948 да опита да изравни. В 35-ата минута Ивайло Чочев опитва шанса си с отдалечен удар, само че Симон Слуга мазета в корнер.

Две минути преди почивката Лудогорец удвои преднината си. Педро Нареси изведе Десподов, той отклони и Кайо Видал направи 2:0

На полувремето треньорът на ЦСКА 1948 Тодор Янчев направи две смени. В игра се появиха Марио Топузов и Стив Фуртадо, които освежиха играта на столичани.

Алекс Колев насочи ексцентричен удар с пета от въздуха, само че вратарят на Лудогорец Симон Слуга мазета в напречната греда, след което топката бе изчистена. В ответната офанзива орлите стигнаха до трети гол посредством Спас Делев. ВАР обаче го анулира поради засада на Кайо Видал.

ЦСКА 1948 върна един гол в в 59-ата минута. Георги Русев центрира и Ивайло Чочев от границата на вратарското поле прати топката в мрежата на Слуга. Десет минути по-късно Елитон прати топката в мрежата, само че ВАР го анулира.

Системата ВАР имаше още една основна интервенция в 81-вата минута. Тогава беше приет гол на Лудогорец, който в действително време беше анулиран поради засада. Влезлият като запаса Матиас Тисера приключи бърза контраофанзива, която мина през Мануел Шоу и Рай Нашименто.

До края зелените имаха още два шанса, само че Наумов ги избави.

Източник: flashnews.bg