Лудогорец спечели безпроблемна победа с 2:0 срещу бронзовия медалист в

...

"Лудогорец" победи с лекота "Иртиш" в предпоследната си контрола

Лудогорец " завоюва безпроблемна победа с 2:0 против бронзовия медалист в казахстанското състезание " Иртиш " (Павлодар). Българският първенец записа четвърти триумф в своята шеста и предпоследна контрола от подготвителния лагер в Турция.

Новото попълнение Якуб Шверчок и Върджил Мисиджан означиха попаденията през първото полувреме. Тимът от Разград можеше да запише и по-убедителна победа против някогашния тим на Димитър Димитров-Херо, само че Клаудиу Кешеру пропусна дузпа след почивката.

" Лудогорец " доминираше от началото на дуела и закономерно поведе в 27-ата минута. Джоди Лукоки центриран от корнер, а Шверчок беше оставен непокрит на четири-пет метра от голлинията и означи с глава.

Осем минути по-късно българският първенец стигна до второ попадение. Вандерсон изведе Сисиньо на десния фланг, крайният защитник пусна чудесно подаване от аутлинията към точката на дузпата и Мисиджан умерено прати топката във вратата.

На почивката " Иртиш " предприе цели 10 промени, до момента в който " Лудогорец " направи повече от своите смени към 70-ата минута. Тимът от Разград контролираше мача и през второто полувреме, а казахстанският тим не сътвори съвсем нищо забавно в офанзива.

Шест минути преди края на постоянното време Светослав Ковачев беше фаулиран в наказателното поле и " Лудогорец " получи дузпа. Кешеру обаче извърши несериозно наказателния удар. Той се опита да трансферира вратаря, който обаче остана на място и улови умерено топката.

В събота " Лудогорец " ще изиграе последната си контрола на турска земя. Съперник на българския първенец ще е съветския " Арсенал " (Тула).

Съставът на " Лудогорец ": Ренан дос Сантос, Лукас Саша, Георги Терзиев, Игор Пластун, Сисиньо, Абел Анисе, Густаво Кампаняро, Върджил Мисиджан, Вандерсон, Джоди Лукоки и Якуб Шверчок (след почивката влязоха: Клаудиу Кешеру, Яцек Горалски, Рафаел Форстър, Светослав Ковачев, Жоао Пауло, Козмин Моци и Венцислав Керчев).