Ботев загуби с 1:3 от Славия гостуването си в София

...

Ботев загуби от Славия, борбата за седмото място се завърза

Ботев загуби с 1:3 от Славия гостуването си в София в среща от елита. Двубоят действително беше протоколен за пловдивчани, които завоюваха Купата в сряда и си осигуриха място в Лига Европа. Ботев игра главно с запасите си, а дуелът беше воден от помощник-треньора Рафаел Перейра, тъй като Душан Керкез беше осъден за този дуел. Тони Тасев откри в 5-та минута, а Венцислав Керчев удвои. Мартин Секулич понижи резултата, само че Владимир Николов оформи крайното 3:1 за Славия.
Прочетете още
Славия откри в 5-та минута, когато Денислав Александров пусна към Иван Минчев, който продължи към Тони Тасев и той с удар в пеналта не остави шансове на Кайзер за 1:0.

В 7-та минута Кайзер не почисти добре топката и тя попадна при Минчев, който стреля от отдалеченост, само че ударът му беше избит от Кайзер. След това още веднъж Минчев овладя топката, само че Кайзер мазета в корнер.

В 9-та минута Минчев центрира от директен свободен удар, а Владимир Николов засече, само че право в ръцете на Кайзер.

В 22-та минута Иван Минчев центрира в пеналта, където Венцислав Керчев с летящ плонж с глава вкара за 2:0.

В 28-та минута Ботев получи дузпа, откакто Георги Търтов фаулира Кристиан Нвачукву в пеналта. Съдията Георги Давидов отсъди дузпа, зад топката застана Мартин Секулич, който стреля в гредата, само че по-късно топката се върна при него и той не сгреши - 2:1.

В 39-та минута Славия остана с 10 индивида, откакто Георги Търтов беше изпъден с пряк червен картон. Търтов фаулира Нвачукву и в началото не беше изпъден, само че Давидов прегледа обстановката на ВАР и изгони футболиста.

В 57-та минута Минчев центрира от фаул, а Виктор Генев означи с глава, само че голът беше анулиран поради засада.

В 68-та минута влезлия единствено преди секунди Галин Иванов насочи топове изстрел от фаул, който беше избит от Кайзер.

В 76-та минута Балоянис насочи бомбен удар от отдалеченост, само че топката срещна гредата.

Малко по-късно Владимир Николов беше оставен елементарно да се разноски измежду отбраната на Ботев и осъществя за 3:1.

В 85-та минута Секулич стреля с глава, само че над вратата.

Със загубата Ботев е 9-ти с 45 точки, а Славия е 10-ти с 43 точки и върна възможностите си за седмото място.

Ботев ще гостува на ЦСКА 1948 на 23 май в идващия си мач от шампионата.

Славия:  Светослав Вуцов, Георги Търтов, Мартин Георгиев, Виктор Генев, Венцислав Керчев, Кристиян Стоянов (Ерол Дост 43 мин.), Исак Соле, Денислав Александров (Емил Стоев 67 мин.), Иван Минчев (Емил Мартинов 67 мин.), Тони Тасев (Галин Иванов 67 мин.), Владимир Николов (Мартин Сораков 90+2 мин.)

Ботев:  Даниел Кайзер, Ехидже Укаки, Атанас Чернев (Джон Емануел 83 мин.), Ивайло Видев, Димитър Папазов, Кристиан Нвачукву, Антонио Перера, Лъчезар Балтанов (Константинос Балоянис 54 мин.), Янис Карабельов (Нехеми Кинтуту 83 мин.), Фаустас Степанавичус (Уме Емануел 54 мин.), Мартин Секулич
Източник: trafficnews.bg