Лудогорец постигна разгромна победа с 6:0 като гост срещу Етър

...

"Лудогорец" разби "Етър" и си върна първото място

" Лудогорец " реализира разгромна победа с 6:0 като посетител против " Етър " в среща от 26-ия кръг в Първа професионална лига.

Шампионите рано взеха решение крайния излаз в дуела на стадион " Ивайло ". Още в петата минута Клаудиу Кешерю се разписа от близко след асистенция на Върджил Мисиджан и заучено осъществяване на свободен удар.

В 22-ата минута отдалечен шут на Чавдар Ивайлов мина около вратата на " зелените ". Само две минути по-късно Мисиджан направи резултата 2:0 с техничен удар след извеждащо подаване на Марселиньо.

18 минути по-късно още веднъж Мисиджан се разписа със мощен удар след технично подаване на Вандерсон.

Малко след началото на втората част Самб Бадара не съумя да се възползва от неточност на Сисиньо, само че ударът му беше избавен от вратаря Ренан.

След близо час игра Абел Анисе със мощен отдалечен удар осъществя четвъртия гол във вратата на " Етър ".

Четвърт час преди края на срещата Кешерю се възползва от нова неточност в защитата на домакините и още веднъж се разписа в мрежата зад Христо Иванов.

Две минути преди края на постоянното време влезлият като запаса Якуб Швиерчок вкара първия си гол с екипа на " Лудогорец ", оформяйки разгрома с 6:0.

Осмият следващ триумф в шампионата направи " Лудогорец " водач след края на постоянния сезон. Разградчани имат актив от 66 точки преди всичко. " Етър " заема 13-та позиция с 21 точки и ще играе във втората осмица в шампионата.

" Етър ": Христо Иванов, Георги Пашов, Пламен Гълъбов, Яни Пехливанов (78-Иван Стоянов), Венцислав Василев, Димо Атанасов, Даниел Младенов (46-Румен Руменов), Чавдар Ивайлов (46-Никола Колев), Аласана Мане, Велко Батрович, Самб Бадара

" Лудогорец ": Ренан Сантос, Натанаел, Сисиньо, Игор Пластун, Козмин Моци, Светослав Дяков (81-Лукас Саша), Абел Анисе, Марселиньо, Вандерсон (72-Джоди Лукоки), Върджил Мисиджан, Клаудиу Кешерю (75-Якуб Швиерчок)
Източник: btvnovinite.bg