Лудогорец посреща Черно море в мач-реванш от полуфиналите за SESAME

...

НА ЖИВО: Лудогорец vs Черно море 1:2, дузпи!

Лудогорец посреща Черно море в мач-реванш от полуфиналите за SESAME Купа на България. Резултатът към този миг е 1:2. Васил Панайотов откри резултата в Разград след 55 минути игра. Спас Делев изравни единствено три минути по-късно. Матеус Машадо вкара втори гол за Черно море в 95-ата минута и по този метод прати срещата в продължения след общо резултат 3:3.

Не беше отминала и минута от срещата, а Александър Василев вляво взе топката от Фон Витри, който позволи неправилност. Бранителят центрира към непокрития Исмаил Иса, чийто удар обаче не откри очертанията на вратата, защитавана от Слуга. Първата опция за " орлите " пък беше след пет минути, когато Нонато изведе вдясно Матиас Тисера, само че Даниел Димов с опита си не разреши на аржентинеца да стреля към вратата на Дюлгеров.

" Орлите' бяха доста покрай гол в 14-ата минута, откакто Игор Пластун беше открит в наказателното поле на варненци след фал, изпълнен от Кирил Десподов. Украинецът се извиси над всички, само че топката срещна напречната греда на Черно море.

Десет преди края на първата част Черно море загуби топката пред своето поле, а след блок на Дробаров спрямо Тисера топката отиде към Спас Делев. Той приключи с удар, само че не уцели вратата на Дюлгеров.

В 42-ата Десподов пласира ново положително центриране в наказателното поле на " моряците ", а Оливие Вердон стреля с глава. Иван Дюлгеров мазета, само че право в Пластун, който от близко осъществя, само че реферът Гидженов анулира гола заради засада на бенинския защитник на " орлите ".

Пет след подновяването на играта през втората част Делев изведе вдясно по наказателното поле на Черно Море - Кирил Десподов. Капитанът пое, но Влатко Дробаров с извънредно акуратен шпагат взе топката от звездата на разградчани. В 55-ата минута на полуфинала Черно море възвърне равенството при общия резултат против Лудогорец. Това се случи, откакто Мазир Сула проби отляво и центрира в наказателното поле на " орлите ". Игор Пластун опита да почисти с глава, само че вместо това я продължи обратно за Васил Панайотов, който с плонж матира Симон Слуга - 1:0 за Черно море.

Радостта на " моряците " обаче търпя прекомерно малко, откакто Лудогорец изравни резултата в 58-ата минута. Нонато видя вляво Десподов, който надигра Живко Атанасов. Той насочи положително центриране, а Делев изпревари Александър Василев и с глава изравни резултата - 1:1.

След 61 пък Виктор Попов откри Исмаил Иса в наказателното на " зелените ", а нападателят шутира, само че край вратата на Слуга. Шест по-късно под прожекторите застана вратарят Иван Дюлгеров. Стражът на Черно море направи впечатляващо избавяне след удар на Матиас Тисера и обезкуражи аржентинския нападател на Лудогорец.

След изравнителния гол " орлите " започнаха да владеят по-трайно топката, до момента в който варненци пробваха да основат главоболия на Слгуа и отбраната пред него посредством контраатаки, само че без триумф. Тодор Неделев се завърна в игра след лечение на травма и стреля мощно в 89-ата минута от директен свободен удар, само че встрнаи от вратата на Черно море.

В последната минута на постоянното време пък Черно море имаше искания за дузпа за игра с ръка на Оливие Вердон в наказателното поле на Лудогорец. Реферът Гидженов се чу с сътрудниците си във ВАР буса и всички те оставиха играта да продължи без углавен удар за отбора от Варна.

В добавеното време на срещата Едгар Пашеко стреля извънредно мощно от воле, само че Слуга реагира добре и боксира. Топката отиде във Виктор Попов, само че Оливие Вердон го блокира. В последната минута от петминутното обещано добавено време Матеуш Машадо прати срещата в продължения. Топката беше центрирана в наказателното поле на Лудогорец, а Машадо с глава някак прати топката във вратата на Лудогорец - 1:2.

В 98-ата минута Атанас Илиев беше украсен в жълто, откакто цинично удари с лакът Якуб Пьотровски при единоборство в средата на терена на " Хювефарма Арена ".

В последната минута от първото продължение пристигна първата обстановка в нея за Лудогорец. Тодор Неделев беше изведен вляво и центрира, а Дробаров отклони леко с глава обратно, където беше Алекс Фернандес. Той застана с тяло и реагира бързо, защото след рикошета можеше да си означи безразсъден автогол.

Шест преди края на второто продължение Виктор Попов повали вляво Кайо Видал с ръце, но реферът остави играта да продължи с навън от Иван Дюлгеров. В 115-ата минута пък Текпетей получи топката в наказателното на Черно море и шутира доста мощно от въздуха с десния крайник, само че Дюлгеров отрази ослепително.

При ответното нахлуване Едгар Пашеко беше изведен, само че Симон Слуга излезе и стигна пръв до топката. В добавеното време на второто продължение Матеуш Машадо влезе в единоборство с Бърнард Текпетей в наказателното поле на Лудогорец, а ганецът падна. След това реферът Гидженов стартира да приказва с асистентите си във ВАР-буса, само че углавен удар не беше отсъден, а съдията върна фал за " орлите " пред наказателното поле на Черно море.

Това беше и последният по-интересен щрих от продълженията и срещата беше избрана след дузпи. Пръв зад топката застана Оливие Вердон, който невъзмутимо поведе разградчани - 1:0.  Атанас Илиев шутира извънредно мощно в средата на вратата, само че топката продължи към гостуващата естрада - навън.

Pen  /  (2:1 от първия мач)

0:1 Панайотов (55)

1:1 Делев (58)

1:2 Матеус Машадо (90+5)

Рефер: Радослав Гидженов (Пловдив)

Стадион: " Хювефарма Арена " (Разград)

Лудогорец:  12 Симон Слуга 2 Гонзало Авила  6 Якуб Пиотровски 8 Клод Гонсалвеш 10 Матиас Тиссера 11 Кирил Десподов 16 Аслак Фон Витри 20 Густаво Нонато 24 Оливие Вердон 32 Игор Пластун 90 Спас Делев

Резерви: 1 Серджио Падт 5 Георги Терзиев 7 Рай Насименто 22 Франко Русо 23 Мануел Кафумана 30 Педро Нареси 37 Бернард Текпетей 77 Кайо Видал 88 Тодор Неделев

Треньор: Ивайло Петев

Черно море:  25 Иван Дюлгеров 3 Живко Атанасов 27 Даниел Димов 28 Влатко Дробаров 6 Виктор Попов 19 Александър Василев 77 Стефан Велев 71 Васил Панайотов 8 Мазир Сула 11 Алекс Фернандес 86 Исмаил Иса

Резерви: 22 Георги Георгиев 35 Арлинд Дакай 23 Едгар  Пашеко 32 Мартин Дичев 7 Матеус Ферейра 39 Николай Златев 4 Росен Стефанов 2 Цветомир Панов 9 Атанас Илиев