Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с класическото 3:0 в двубой от

...

Лудогорец победи Ботев с класически

Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с класическото 3:0 в дуел от 25-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион " Хювефарма Арена ".

Разградчани дръпнаха в резултата още при започване на срещата след два бързи гола на Бернард Текпетей (10') и Оливие Вердон (19'). През втората част Каули Оливейра (57') също се разписа и оформи крайния резултат.

Така Лудогорец се откъсна на върха в класирането на шампионата с актив от 61 точки, с 9 повече от втория ЦСКА. " Канарчетата " пък остават на третата позиция с 43 и на следващия ден може се смъкнат надолу, в случай че Черно море победи Ботев (Враца). " Моряците " са с 42 точки.
Снимка: botevplovdiv.bg  Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с типичен
Двубоят стартира добре за домакините и още във втората минута Рик Джонатан стигна до топката след центриране от ъглов удар, само че кълбото мина над вратата на Георги Аргилашки.

В 10-ата минута разградчани поведоха в резултата. Бернард Текпетей проби в пеналтерията и шутира по диагонала с левия крайник. Георги Аргилашки нямаше какво да направи - 1:0.
Само девет минути по-късно " зелените " удвоиха преднината си. Каули Оливейра центрира отляво към далечната греда. Там Игор Пластун с глава пусна топката към Оливие Вердон, който плонжирайки прати кълбото във вратата.

В 28-ата минута Мохамед Брахими открадна топката и стартира бърза контраофанзива. Последва пас към Антоан Бароан, чийто удар обаче бе слаб и не бе проблем за Серджио Падт.

В 30-ата минута резултатът можеше да стане типичен. Матиас Тисера нахлу в наказателното поле и шутира по диагонала. Топката разтресе левия непряк дирек.
`Лудогорец
До края на първото полувреме темпото постепенн спадаше и не се стигна до повече рискови положения пред някоя от двете порти.

В началото на втората част протичащото се в мача не се промени. Домакините владееха повече топката, разменяйки си къси пасове към средата на терена.

Все отново в 57-ата минута резултатът стана типичен. Каули Оливейра получи топката и се освободи от противниковата отбрана. Последва превъзмогване на излезлия отвън пеналтерията Георги Аргилашки. След това нападателят имаше леката задача да насочи кълбото към опразнената врата.

В идващите минути темпото още веднъж спадна, а треньорите на двата тима започнаха редица смени, които в допълнение накъсаха играта. В 69-ата минута Джеймс Етоо бе изнесен на носилка след тежък конфликт с неприятелски футболист.

В 81-ата минута влезлият доскоро Пиерос Сотириу засече с глава центриране от ъглов удар. Кълбото мина на сантиметри от вратата.
Източник: fakti.bg