Лудогорец III разгроми с 4:0 Ботев (Нови пазар) в мач

...

Лудогорец III разгроми с 4:0 Ботев

Лудогорец III разгроми с 4:0 Ботев (Нови пазар) в мач от VI кръг на шампионата в Североизточна Трета лига.

Момчетата на Захари Сираков гостуваха на противника.

Талантите на Шампионите откриха резултата от дузпа в 17-та минута. Йоан Йорданов бе повален в наказателното поле, а по-късно стреля тъкмо от бялата точка за 1:0. Радослав Петров удвои в 38 минута, след добър пас на Петър Кирев. При този резултат приключи първата част.

След почивката разградчани стигнаха до класиката в 47-та минута. Валентин Цветанов извърши добре директен свободен удар и заби топката в сглобката на вратата. В 65-та минута състезател на домакините бе изпъден с втори жълт, респективно червен картон, поради жестоко нарушаване против Николай Николов. Крайното 4:0 оформи Йоан Йорданов в 78-та минута. Асистенцията бе на Емил Кьосов.

Момчетата демонстрираха воля и темперамент на тежък терен, при мощен вятър. Те дадоха отговор уместно на експанзията на противника, който на моменти игра много жестоко. Приспособиха се бързо към изискванията и заслужиха безапелационния си триумф, разяснява старши треньорът Захари Сираков след последния съдийски сигнал.
Източник: novinata.bg