Лудогорец и Черно море завършиха 1:1 в мач от 19-ия

...

Черно море взе точка срещу Лудогорец в Разград, но изпусна победата

Лудогорец и Черно море приключиха 1:1 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига в Разград.

Варненци могат да съжаляват, че изпуснаха успеха, защото 6 минути пред края водеха с 1:0. Резултатът в тяхна изгода откри Актау в 43-тата минута с първия си гол за „ моряците ”. В 84-тата минута обаче резервата Якуб Швиерчок изравни.

Първата заплаха бе пред вратата на домакините. Андраде мина през центъра с топка в крайници и подаде към Актау, който центрира рисково по земя, само че Форестър почисти преди Родриго да овладее, написа Sportal.bg.

Лудогорец отговори уместно в 12-ата минута. Недялков изведе Кешерю, който без закъснение центрира към Лукоки. Крилото на разградчани засече топката с шпагат, само че Митрович показва отличен инстикт и мазета в корнер.

В 19-ата минута единствено шансът избави Лудогорец от попадение в неговата врата. Актау се откъсна отляво и подаде превъзходно към Исмаил Иса, само че таранът на варненци не съумя да засече добре топката на два метра пред вратата.

Последваха мощни минути за Лудогорец, само че атакуващите футболисти на орлите не приключиха добре наколко рискови офанзиви. Вандерсон направи независим пробив, само че шутът му бе блокиран. Малко по-късно Кешерю се озова на добра, само че стреля високо над вратата. Последва и пропуск на Лукоки, който надбяга Актау в наказателното поле и когато се готвеше да стреля с десния крайник, бутна топката без да желае с левия, изпращайки я в навън.

Най-чистото състояние за разградчани до този миг пропусна Марселиньо. При контатака в 34-ата минута Вандерсон изведе плеймейкъра самичък против вратаря, само че последва удар в навън.

Лежерната игра на Лудогорец, най-много в отбрана, бе осъдена от моряците в 43-ата минута. Тогава Григоре и Сисиньо позволиха поредна обикновена позиционна неточност през този сезон, която костваше гол във вратата на домакините. Родриго се приготвяше да центрира отдясно, само че ръмънецът демонстративно отхвърли да покрие Иса. Секунди по-късно пристигна подаването към тарана на варненци, който не съумя да засече на пет метра фронтално против вратата, само че намиращия се на задната греда Актау, оставен непокрит от Сисиньо, прати топката в мрежата - 1:0 за Черно море.

Втората част стартира с голово състояние пред вратата на гостите. Кешерю получи отличен пас от Сисиньо, само че си поведе неприятно топката и я прати в ръцете на Митрович.

В 58-ата минута Лудогорец още веднъж се пропука в отбрана. Григоре сбърка пас, моряците разиграха бързо и последва подаване към Иса, който надбяга Форстър и стреля, само че в навън. Секунди по-късно Кешерю не се възползва от подарък на гостуващата защита, която му подаде топката, само че румънецът се засуети и провали офанзивата.

В 59-ата минута Илиев избави шут на Андраде от 22 метра.

В 73-ата минута Кешерю центрира отляво, Митрович изпусна топката, тя тупна на земята, след което се удари в ръката на Андраде. Домакините желаеха дузпа, само че реферът Георги Кабаков остана безгласен, обяснявайки, че това е неумишлена игра с ръка.

Лудогорец стигна до равенството в 84-тата минута, когато Недялков откри резервата Шверчок в наказателното поле на гостите и полякът вкара с шут по земя от десетина метра.

В 87-ата минута разградчани вкараха и втори гол, само че реферът Кабаков го анулира, отсъждайки нарушаване на Кешерю против Митрович.

Във 2-рата минута на даденото 4-минутно продължение Сисиньо ритна без топка Иса и бе изпъден с червен картон.

Съставите:

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 4. Сисиньо, 21. Григоре, 90. Форстър, 3. Недялков, 12. Анисе (63 – Швиерчок), 25. Баджи, 92. Лукоки (67 – Чибота), 84. Марселиньо, 88. Вандерсон (83 – Манолев), 28. Кешерю

ЧЕРНО МОРЕ: 18. Митрович, 6. Попов, 27. Димов, 44. Хантакиас, 93. Актау (88 - Жордао), 5. Станчев, 7. Андраде, 72. Родриго (46 – Ндонгала), 11. Букаси (5 0 - Янчев), 90. Минчев, 9. Иса

Съдия: Георги Кабаков

Червен картон: Сисиньо

Жълти картони: Букаси, Хантакиас, Попов, Димов

Стадион „ Лудогорец Арена ”, 500 фенове

Снимки вижте ТУК

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!