Лудогорец и Ботев Пд не се победиха и завършиха 2:2

...

Рефер спаси Лудогорец от нов резил в Разград

Лудогорец и Ботев Пд не се победиха и приключиха 2:2 на " Хювефарма Арена " в мач от IX кръг на efbet Лига, който бе дебютен за сърбина Душан Керкез отпред на " канарите ". Те за 17-и път гостуваха в Разград, само че още нямат победа там.
Бърнард Текпетей (4) се свлече в наказателното поле след прикосновение с Джеймс Ето`о. Реферът Красен Георгиев уточни бялата точка, само че помощникът му на ВАР Драгомир Драганов прегледа обстановката и след 6-минутно закъснение дузпата бе анулирана, защото ганаецът е бил в засада.
" Орлите " поведоха след дузпа, осъществена от Оливие Вердон (43) за нарушаване на Ето`о против Кайо Видал. До почивката гостите имаха искания за 11-метров удар. Мартин Секулич върна към Ивелин Попов, който нанесе тежък удар и топката срещна ръката на Педро Нареси, само че Красен Георгиев реши, че няма предумисъл за дузпа.
Попето (57) изравни след самостоятелен пробив. Резервата Красиан Колев (83) след отличен пробив отляво преодоля вратаря Симон Слуга с грациозен удар и изведе гостите напред.
Девет минути след края на постоянното време, при 7 добавени минути от рефера Георгиев, Лудогорец съумя да изравни и да избегне нов срам в Разград. Аслак Фон Витри центрира чудесно за Якуб Пьотровски, който засече с глава и избави точката за " орлите ".
" Доволен съм изключително от играта през второто полувреме. Ако би трябвало да бъдем почтени, първото Лудогорец ни притисна. Направихме промени. Неприятно е да допуснеш гол в последната секунда. Равенството е правилният резултат, тъй като Лудогорец беше по-добрият тим през първото полувреме.
Искам да пожелая триумф на Лудогорец в Европа. Ние би трябвало да продължим да работим, вървим в добра посока. Щастлив съм от метода, по който изглеждахме. Всички се бориха доста. Лудогорец има повече опит, повече сходни срещи, в които изостават. Винаги се показват на шампионско равнище.
Не обичам да разясня работата на съдиите, без значение дали вършат неточности или не. Ако създадат неточност, по този начин се е случило ", разяснява Керкез.
Резултати
efbet Лига
IX кръг
Лудогорец - Ботев Пд 2:2 1:0 Вердон (43-д) 1:1 Ив. Попов (57) 1:2 Колев (83) 2:2 Пьотровски (90+9); Славия - Локо Сф 1:2 0:1 Мечев (34) 0:2 Траоре (70) 1:2 Г. Иванов (77); Арда - Ботев Вр 4:0 1:0 Т. Йорданов (2) 2:0 Тунгара (39) 3:0 Ст. Иванов (50) 4:0 Тунгара (58); Черно море - Берое 2:0 1:0 Ат. Илиев (43-д) 2:0 Сула (46); Снощи:  Етър - Локо Пд; ЦСКА - ЦСКА 1948; Днес, 17.30: Хебър - Пирин; 20.00: Крумовград - Левски.>
Източник: duma.bg