Лос Анджелис Клипърс загуби от Кливланд Кавалиърс със 108:118 в

...

Кливланд сложи край на серията от пет поредни победи на Лос Анджелис Клипърс

Лос Анджелис Клипърс загуби от Кливланд Кавалиърс със 108:118 в мач от постоянния сезон в НБА. Така отборът прекъсна серията си от пет следващи триумфа.

Донован Мичъл означи 28 точки и записа 12 асистенции за Кливланд, а Джарет Алан приключи с 20 точки и 17 битки за 15-ия си следващ дабъл-дабъл. Айзък Окоро пък вкара всичките си 17 точки през първото полувреме за Кливланд, който завоюва 10 от последните си 11 мача.

Кауай Ленърд бе най-резултатен за Клипърс с 30 точки.

Никола Йокич записа 25 точки, 16 битки и 12 асистенции за 14-ия си трипъл-дабъл за сезона, а Денвър Нъгетс надделя със 113:107 Милуоки Бъкс в дебюта на Док Ривърс отпред на гостите.

Йокич към този момент има 119 трипъл-дабъла в кариерата си в НБА, което е четвъртото най-хубаво достижение в историята. Той е записал цели шест против Милуоки, който игра за първи път с Ривърс след промяната на Ейдриан Грифин на 23 януари.

Лука Дончич приключи с 45 точки, 15 асистенции и девет битки, а Тим Хардауей вкара 13 от 36-те си точки в последната четвъртина и Далас Маверикс победи Орландо Меджик със 131:129. В последните 7:35 минути имаше осем смени на водачеството, в това число две при тройки на Хардауей.

Джейсън Тейтъм записа 28 точки, 10 битки и осем асистенции, а Бостън Селтикс избегна трето следващо проваляне като хазаин с победа със 118:112 против Ню Орлиънс Пеликанс. Джейлън Браун добави 22 точки, 11 битки и седем асистенции за обрата от 11 точки пасив за Селтикс.

Бостън дръпна с шест мача на Филаделфия отпред на Атлантическата дивизия, откакто Сиксърс отстъпиха със 104:130 против Портланд. Фили бе без лидера при реализаторите Джоел Ембийд, който пропусна втори следващ мач с травма в коляното.