Локомотив записа победа над Септември с 2:1 при подновяването на

...

Локо се справи Септември, бразилци носят победата

Локомотив записа победа над Септември с 2:1 при подновяването на мачовете от елита след дългата пауза. Матеус Да Силва откри резултата в 43-та минута с дебютното си попадение за " смърфовете ", а различен бразилец - Джовани удвои преднината на домакините. Почетния гол за Септември вкара Валентин Йосков в 81-та минута
Прочетете още

В 3-та минута Дион се оказа на добра позиция, само че ударът му беше избавен от Шейтанов.

В 20-та минута Витанов стреля, а Шейтанов мазета, само че при добавката Сорга стреля в гредата, само че беше отсъдена и засада.

В 37-та минута Влатко Стояновски опита атрактивно да играе с пета, само че Хоркаш внимаваше и улови.

В 43-та минута Локомотив съумя да открие резултата, откакто Джовани изведе със страховит пас от центъра Матеус Да Силва, а той без проблем осъществя и вкара първия си гол за отбора - 1:0.

В края на полувремето Димитър Илиев стреля с глава, само че топката беше уловена от Хоркаш.

В 54-та минута Джовани насочи удар, който беше избит от Шейтанов в корнер.

В 58-та минута Локо удвои преднината си, откакто страхотна композиция сред Джовани и Димитър Илиев приключи с гол на бразилеца - 2:0.

В 65-та минута Септември можеше да върне един гол след неточност в отбраната на Локомотив. Хоркаш мазета топката в главата на Милош Петрович, а Константин Чешмеджиев се оказа на празна врата, само че направи страховит пропуск и изстрелът му мина над вратата.

В 76-та минута Атанас Кабов вкара, само че попадението беше анулирано поради засада.

В 81-та минута Динко Хоркаш и Тодор Павлов се сблъскаха и оставиха Валентин Йосков на празна врата и влезлият през втората част нападател не сгреши за 2:1.

В последните секунди от добавеното време се отвори страхотна опция пред Георги Каракашев, само че ударът му беше избит от Шейтанов.

С триумфа Локо събра 43 точки и изпревари 4-ия Левски, който на следващия ден е хазаин на Локомотив София. Септември е 12-ти с 22 точки.

В идващия кръг Локомотив гостува на Черно море, а дуелът е на 17 април.

Локомотив:  Динко Хоркаш, Матеус Силва, Милош Петрович, Тодор Павлов, Йосип Томашевич, Бабакар Дион (Денислав Александров 70 мин.), Пиер Зебли, Петър Витанов (Георги Каракашев 76 мин.), Джовани (Мартин Паскалев 83 мин.), Димитър Илиев, Ерик Сорга (Христо Иванов 76 мин.)

Септември:  Димитър Шейтанов, Асен Георгиев, Атанас Кабов, Влатко Стояновски, Константин Чешмеджиев, Стефан Милич, Красимир Станоев, Петър Чуич (Димитър Костадинов 76 мин.), Мартин Ачков (Мартин Николов 65 мин.), Мартин Петков (Валентин Йосков 76 мин.), Симеон Александров (Себастина Якубяк 46 мин.)

Източник: trafficnews.bg