Локомотив записа пета поредна победа в елита и се справи

...

Локо с 5 от 5 и отново е лидер, младокът Петър Андреев герой в мача с Арда

Локомотив записа пета поредна победа в елита и се оправи с Арда като хазаин с 1:0 в среща от 6-ия кръг в Първа лига. Герой за Локомотив се оказа младокът Петър Андреев, който вкара в 69-та минута, а гол на Станислав Иванов от Арда беше анулиран след обзор с ВАР.
Прочетете още

За капитана на Локомотив Димитър Илиев това беше 350 мача в елита на България.

Локомотив стартира с Бабакар Дион, който се завърна в състава на отбора. Дион беше пред трансфер, само че той пропадна.

В 8-та минута Локомотив получи фаул, а зад топката застана Димитър Илиев, който стреля, само че над вратата.

В 11-та минута Джовани насочи рисков изстрел, само че той мина около вратата.

В 20-та минута Преслав Боруков насочи удар, който мина около вратата.

В 40-та минута Евандро опита атрактивен удар с пета, само че Господинов внимаваше и улови.

В 44-та минута Матеус центрира, а Димитър Илиев засече с глава, само че топката мина около вратата.

В 64-та минута Станислав Иванов получи добре топката в пеналта, само че не съумя да насочи прекрасен удар и кълбото излезе в навън.

В 67-та минута Милен Стоев стреля с глава, само че Господинов улови.

В 69-та минута Локо откри, след бърза контра Джовани подаде към Петър Андреев, който пое, напредна и с прекрасен удар по тревата от границата на пеналта осъществя - 1:0.

Последва прецизен удар на Котев, който Хоркаш улови.

След това Андреев имаше нова опция да вкара, само че не съумя.

В 72-та минута Арда изравни, откакто Котев изведе Станислав Иванов, който останал самичък против Хоркаш в началото не съумя да вкара, само че по-късно на опразнената врата осъществя. След обзор с ВАР Обаче голът беше анулиран и резултатът остана 1:0 за Локомотив.

В 87-та минута Алфа Конте, който влезе като запаса, можеше да си означи автогол, само че топката отиде в корнер. След осъществяване Пламен Крачунов игра с глава, само че ударът му мина над вратата.

В последните секунди влезлият на промяна Кристиян Пешов имаше опция да удвои, само че Господинов парира удара му.

Така Локомотив записа 5-та поредна победа събра 16 точки и още веднъж излезе водач в класирането, минавайки Черно море, който играе този кръг против Лудогорец.