Локомотив София загуби с 0:2 от Монтана в контрола, играна

...

С късни голове Монтана надви Локо Сф в контрола

Локомотив София загуби с 0:2 от Монтана в контрола, играна в столицата през днешния ден. Двата тима бяха сюрпризирани от градушка, която се изсипа в "Надежда " преди началото на мача. Головете за гостите означиха Йордан Йорданов и Димитър Законов в последните минути на мача. В 11-ата домакините проведоха добра офанзива, която приключи с рисков изстрел на голмайстора Светослав Диков. Вратарят на Монтана обаче мазета в корнер. Последва безредие в наказателното поле, само че още веднъж не се стигна до попадение. Николай Цветков се опита да вкара в 39-ата минута с диагонален удар, само че вратарят на Монтана още веднъж внимаваше. Гостите отвърнаха с шут на Михаел Орачев, който обаче мина около гредата. Така двата тима се отдръпнаха на отмора при нулево тъждество. Началото на второто полувреме не предложи нищо забавно. В 65-ата минута аварийният вратар на Локомотив Цветомир Витков трябваше да се намесва пред голлинията и това беше едно от доста дребното положения след почивката. В 81-ата минута друга запаса в отбора на столичани - Григор Долапчиев се озова на стрелкова позиция, отстрани стража Марио Кирев, само че бранителите на Монтана му попречиха да стреля, а опитът му за подаване не сполучи. В 86-ата Долапчиев опитва още веднъж да откри мрежата, само че изстрелът му излезе в навън. В 87-ата минута Монтана нанесе своя удар след неточност на вратаря Витков. Той подцени центрирана топка, която мина през ръцете му и падна в краката на Йордан Йорданов, който без проблеми откри мрежата - 0:1. След към две минути резултатът бе подсилен, откакто Димитър Законов получи пас отляво, спря топката и я насочи в далечния ъгъл за 0:2.