Локомотив София победи с минималното 1:0 гостуващия Пирин на Националния

...

Локомотив София излъга Пирин в много вяла продукция на Националния стадион

Локомотив София победи с минималното 1:0 гостуващия Пирин на Националния стадион "Васил Левски " в мач от предпоследния кръг на efbet Лига. Единственоот попадение в срещата означи Димитър Митков в 37-ата минута.

В началните минути гостите изненадващо бяха по-дейният тим. Първата по-опасна обстановка пристигна към 10-ата минута, когато Преслав Йорданов стреля от доста сериозна отдалеченост и за малко да изненада неприятно Любенов. Малко по-късно Мики Орачев проби добре отляво и влезе рисково в наказателното поле на "орлетата ", само че не му стигна терен и левият бранител не съумя да насочи пас. Октавио пък опита доста акробатично осъществяване с удар, наподобяващ задна ножица, само че прати топката над вратата от точката за осъществяване на дузпа.

Красимир Милошев на два пъти стреля във вратата на столичани, като при повторния си опит прати топката в мрежата, само че незабавно бе маркирана засада на футболиста.

Валентин Николов опита удар от директен свободен удар, само че хубавият му изстрел бе отразен от Марио Кирев.

В 37-ата минута отлично фалцово центиране отляво на Мики Орачев откри Димитър Митков, а таранът от броени метри с глава заби топката във вратата на благоевградчани.

Гостите от Благоевград дадоха отговор по доста рисков метод - Занев центрира отляво, само че Преслав Йорданов не можа да нанесе прекрасен удар с глава.

Четвърт час след началото на второто полувреме Станислав Костов прати топката в мрежата на Любенов, само че някогашният нападател на Левски бе явно зад защитата на отбора от Благоевград и попадението не бе зачетено.

Симеон Славчев от близко имаше късмет да удвои, само че ударът му от близко мина над вратата. Влезлият като запаса Фране Ширяк последва неговата орис.

LIVE | Локомотив София - Пирин Благоевград 1:0

1:0 Димитър Митков 37`

Локомотив София: 24 Александър Любенов, 26 Красимир Милошев, 6 Пламен Крачунов, 5 Георгиос Кацикас, 4 Мики Орачев, 22 Владимир Семерджиев, 44 Божидар Кацаров, 58 Октавио, 89 Матеус Дуарте, 45 Димитър Митков, 10 Валентин Николов

Старши треньор: Иван Колев

Пирин Благоевград: 1 Марио Кирев, 19 Вячеслав Велев, 5 Николай Бодуров, 3 Петър Занев, 6 Юлиян Попев, 10 Казуки Такахаши, 18 Светослав Дяков, 73 Венцислав Бенгюзов(46` - Станислав Манолев), 26 Иван Тасев, 20 Даниел Иванов, 9 Преслав Йорданов(46` - Станислав Костов)

Старши треньор: Радослав Митревски