Локомотив (Пловдив) завърши с победа серията от контроли подготовката си

...

Локо загря за Левски с 1:0 над Хебър

Локомотив (Пловдив) приключи с победа серията от контроли подготовката си за пролетния дял в efbet лига. Вицешампионите надиграха Хебър с 1:0 в спаринг, който се организира на стадион " Георги Бенковски " в Пазарджик. Парвиз Умарбаев бе прецизен за пловдивчани малко преди края на първата част, а всекидневен дебют направи нападателят Преслав Боруков.

Това бе общо седма инспекция за черно-белите през зимната пауза. Преди нея възпитаниците на Александър Тунчев записаха 4 победи - над дублиращия си тим (3:1), Марица (3:1), Миньор Перник (3:1) и Вихрен Сандански (1:0), едно реми - Етър (0:0) и една загуба - Пирин Благоевград (1:2).

Треньорът на черно-белите Александър Тунчев стартира с Лукас Рейдър на вратата, а пред него тройката бранители бе Мартин Паскалев, Крис Гомис и Игор Томашевич. По фланговете стартираха Бирсент Карагарен и Александър Василев, а в халфовата линия тройката бе Петър Витанов, Парвиз Умарбаев и Лукас Салинас. Зад изнесения напред Георги Минчев бе капитанът Димитър Илиев. Сле почивката влязоха вратарят Илко Пиргов, Преслав Боруков, Айвън Ангелов, Венсан Марсел, Бидунга, Милош Петрович, Емил Янчев и Иванов.

Локомотив откри резултата в 39-ата минута от статично състояние. Съдията отсъди директен свободен, а зад топката застана Парвиз Умарбаев, който я прати с акуратен шут в мрежата.

В 69-ата минута Бирсент Карагарен бе изведен на добра позиция и насочи изстрел, само че право в тялото на вратаря на домакините. Малко по-късно Преслав Боруков също имаше късмет да се разпише, само че изстрелът му бе слаб и не затрудни стража на Хебър.

Свързани вести Трансферна бомба на Лаута: Локо притегли юношески национал ВИДЕО
Източник: marica.bg