Локомотив (Пловдив) прекъсна черната серия от близо три месеца без

...

Локо счупи тримесечен карък с 1:0 срещу дубъла на ЦСКА 1948

Локомотив (Пловдив) прекъсна черната серия от близо три месеца без победа. Черно-белите надделяха с 1:0 дублиращия отбор на ЦСКА 1948, който се състезава във Втора лига. За последно черно-белите биха Симитли през юни, а в публични срещи още са без триумф. Спарингът на Лаута бе закрит за медии и фенове. Единственият гол вкара Георги Минчев при започване на второто полувреме. Проверката бе тест за каращия проби Марко Ферукоски от Северна Македония. В мача не взеха присъединяване националите Димитър Илиев, Петър Витанов и Бирсент Карагарен, а също по този начин вратарят Кристиан Томов, който е с младежския държавен отбор.

В 13-ата минута капитанът в този мач на Локомотив Парвиз Умарбаев бе изведен в наказателното поле от Шакил Сно и насочи мощен шут, само че над вратата.

В 30-ата минута след центриране от корнер в наказателното поле на гостите топката бе отклонена към втора греда, където Милош Петрович засече с глава, само че на сантиметри от задачата.

В 51-ата минута черно-белите откриха резултата. Това стана след карамбол в наказателното поле на ЦСКА 1948, при който Георги Минчев нанесе изстрел от земя, топката рикошира в състезател на гостите и влетя в мрежата за 1:0

Четири минути по-късно Венсан Марсел насочи шут от отдалеченост, само че около вратата в навън.

Четвърт час преди края Марсел подаде към Александър Иванов в наказателното поле. Синът на Гонзо се обърна незабавно и нанесе изстрел, само че право в ръцете на вратаря на " армейците ".