Локомотив“ (Пловдив) победи Левски“ с 2:1 като домакин в един

...

„Локомотив“ първи след победа над „Левски“

„ Локомотив “ (Пловдив) победи „ Левски “ с 2:1 като хазаин в един от най-интересните мачове на четвъртия кръг в Първа лига. Резултатът бе завършен още през първото полувреме.

Двата отбора изиграха доста забавен дуел, в който имаше голям брой положения и пред двете порти.

Джовани откри за „ смърфовете “ още в 8-ата минута. Рикардиньо изравни за „ сините “ в 33-ата, само че единствено след 7 минути Георги Минчев обезпечи успеха на „ Локо “.

Така „ черно-белите “ оглавиха краткотрайното класиране. „ Локо “ (Пловдив) има 10 точки, колкото и „ Черно море “, само че е с по-добра голова разлика.

„ Левски “ загуби за повторно от началото на шампионата и е с 6 точки.

Големият виновник на „ сините “ в този мач бе Патрик-Габриел Галчев, който размени още в 6-ата минута разтегналия мускул титуляр Жереми Петрис. Именно през зоната на Галчев мина офанзивата, при която бе открит резултатът.

Левскарите също имаха своите щансове и съжаляват за пропуските си. Вратарят на домакините Хоркаш обаче направи няколко спасявания.