Локомотив Пловдив и Черно море не се победиха в среща

...

По една дузпа и една точка за "Локо" Пловдив и "Черно море"

" Локомотив " Пловдив и " Черно море " не се победиха в среща от 17-ия кръг на Първа футболна лига. Двата отбора приключиха 1:1 в Града под тепетата, а и двете попадения паднаха от дузпи.

Още в 12-ата минута гостите поведоха в резултата. Гомис направи нарушаване против Евгений Сердюк в наказателното поле. Съдията Георги Давидов уточни бялата точка, а по-късно и системата VAR удостовери решението му. Зад топката застана Пабло Гарсия. Той стреля към долния десен ъгъл на вратата на " Локо " Пловдив и откри резултата.

Снимка: Lap.bg

" Локо " Пловдив изравни в 37-ата минута. Лукас Салинас беше спънат от Живко Атанасов и реферът за повторно в мача отсъди 11-метров углавен удар. Зад топката застана капитанът Димитър Илиев, който с удар в долния ляв ъгъл на вратата на Дюлгеров в направи резултатът 1:1.

И двата отбора направиха куп пропуски през второто полувреме. В 72-ата минута треньорския щаб и футболистите на " черно-белите " претендираха, че Виктор Попов би трябвало да бъде изпъден с втори жълт картон за жестоко нарушаване против Парвиз Умарбаев. Съдията Георги Давидов обаче не почете претенциите им и двата тима останаха в цялостен състав.

След този мач " Локо " Пловдив остава на 7-о място във краткотрайното класиране на шампионата с 24 точки. " Черно море " излезе на трето място в таблицата с равни точки с втория ЦСКА и четвъртия " Ботев " Пловдив.
Източник: btvnovinite.bg