Локомотив Пловдив е носител на Купата на България за 2019-а

...

Локомотив Пловдив е новият носител на Купата на България

Локомотив Пловдив е притежател на Купата на България за 2019-а година, оповестява

В историческия напълно пловдивски край " смърфовете " надвиха с 1:0 над огромния си противник Ботев.
В огромния воин за своя тим се трансформира Ален Ожболт, чийто момент на талантливост в 73-ата минута докара до единствения гол в дуела на Националния стадион " Васил Левски ".

Така Локомотив стигна до първа Купа на България в историята си. До този миг клубът имаше три трофея във витрината си - шампионската купа и Суперкупата от 2004-а, както и Купата на Съветската войска от 1983 година. След 15-годишната суша обаче най-накрая и Купата е във витрината на тима, и то след най-сладкият вероятен триумф - над градския противник.
С оглед на показаното от двата тима триумфът на Локомотив наподобява подобаващ. Предварително Ботев бе апетитен като огромният любимец, само че дуелът в София за следващ път ни сподели, че в сходни дербита, а и като цяло в последните години във финалите на шампионата, да бъдеш любимец не значи нищо.

Момчетата на Бруно Акрапович изиграха отличен тактически мач. Те бяха по-добрият тим през първото полувреме, а след почивката използваха шанса си с гола на Ожболт 17 минути преди края. А до въпросния край Локомотив хвърли всичко от себе си в отбрана. Особено в добавеното време натискът на Ботев бе доста мощен и докара до един куп корнери. Това обаче не бе задоволително за изравнителен гол. Така за повторно в последните три години Купата отиде в Пловдив, само че този път посоката ѝ е квартал " Лаута ". А Локомотив получава още една огромна премия - място в Лига Европа през идващия сезон!