Локомотив излезе на първото място в класирането, след като победи

...

Локомотив излезе на първото място след успех над Арда

Локомотив излезе на първото място в класирането, откакто победи Арда с 1:0 вкъщи в среща от петия кръг в елита. Двубоят стартира неприятно за домакините, които играха с човек по-малко, откакто в 37-та минута Пиер Зебли беше изпъден с пряк червен картон. Бирсент Карагарен още веднъж се оказа воин за Локомотив и вкара единственото попадение в 46-та минута.
Прочетете още

Пред ``смърфовете`` се откри добра опция още в първите секунди. Футболистите на Александър Томаш обаче не съумяха да разпрострат нападението си по допустимо най-хубавия метод и изстрелът на Бабакар Дион бе блокиран.

Малко по-късно Бирсент Карагарен насочи удар, само че той мина над вратата.

В 29-ата минута гостите проведоха хубава офанзива. Тя приключи със мощен удар на Александър Георгиев в десния непряк дирек.

Пет минути по-късно Пиер Зебли извърши нарушаване против Светослав Ковачев, който излизаше самичък против стража на пловдивчани. Главният арбитър на срещата Георги Димитров сподели жълт картон, само че откакто прегледа обстановката с ВАР, основният рефер реши, че е належащо наказването да е по-тежко и изгони футболиста на ``черно-белите``.

Локомотив (Пловдив) откри резултата при започване на второто полувреме. Преслав Боруков направи отличен пробив, а по-късно центрира към Бирсент Карагарен, който овладя топката и я прати във вратата на гостите - 1:0.

В 53-ата минута Ковачев насочи удар отвън наказателното поле, който обаче бе неакуратен.

Десет минути по-късно Жосе Жуниор бе покрай това да изравни резултата, само че ударът му от далечна отдалеченост срещна напречната греда.

След триумфа Локомотив е на първото място с 12 точки, а Арда остана на шеста позиция с 9 точки.

Следващият мач на Локомотив Пловдив е посещение на Локомотив София на 15 август.

Локомотив: Илко Пиргов, Матеус Силва, Мартин Паскалев, Раян Бидунга, Александър Василев, Бабакар Дион, Пиер Зебли, Георги Каракашев, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Преслав Боруков

Арда: Васил Симеонов, Милен Желев, Алекс Петков, Пламен Крачунов, Александър Георгиев, Илия Юруков, Иван Тилев, Светослав Ковачев, Христо Иванов, Лъчезар Котев, Ласана Н`Диай
Източник: trafficnews.bg