Локомотив допусна първа загуба от началото на сезона, след като

...

ЦСКА спря серията на Локо пред страхотна атмосфера на Лаута в исторически мач

Локомотив позволи първа загуба от началото на сезона, откакто загуби с 0:2 семейството си на ЦСКА. Майкъл Естрада откри в 20-та минута, а в 39-та минута Дюкенс Назон удвои, а още веднъж той изпусна дузпа в края на полувремето. Мачът беше исторически, тъй като на него беше открита публично южната естрада на стадион " Локомотив ". Двубоят се игра пред страхотна атмосфера като за дерби.
Прочетете още

Преди дуела деца от школата на Локомотив образуваха 11-те на двата тима с " черно-бели " балони в ръце, които пуснаха като част от церемонията по откриването на новата южна естрада.

В 14-та минута Майкъл Естрада беше изведен самичък против Хоркаш, само че би право в него. В обстановката обаче беше свирена и засада.

Последва удар на Линдест, който беше уловен без проблем.

В 16-та минута Евандро сгреши съдбовно и подари топката на Майкъл Естрада, който обаче направи неповторим пропуск, откакто си гласеше топката за изстрел, само че тя профуча около вратата.

В 20-та минута Линдест изведе отлично Майкъл Естрада, който от втория опит не сгреши и откри резултата - 0:1.

В 23-та минута Тобиас Хайнц изведе Естрада, който се опита да трансферира Хоркаш, а топката срещна напречната греда.

Локо отговори с прекрасен пробив на Дион, който пусна към Георги Минчев, само че той би над вратата.

В 31-та минута след центриране от фаул Хайнц изведе Назон, който насочи удар право в Хоркаш, който мазета.

В 39-та минута Майкъл Естрада се пребори за топката с Ефе Али и подаде към Назон, който от близко не сгреши за 0:2.

В 45-та минута ЦСКА получи дузпа, откакто Ангел Лясков фаулира в пеналта Назон и съдията Станимир Тренчев отсъди дузпа. Потърпевшият Назон застана зад топката, само че Хоркаш със ужасно избавяне с крайник съумя да избави и резервира резултата 0:2.

В 48-та минута Евандро насочи удар, само че Бусато улови.

Малко по-късно Назон излезе самичък против Хоркаш, само че вратарят на Локомотив избави.

В 61-та минута Назон се измъкна и подаде към Естрада, който вкара, само че голът беше анулиран поради засада.

В 70-та минута Махмутович игра с глава след корнер, само че топката мина около вратата.

В 78-та минута Назон насочи удар, само че Хоркаш избави.

В 81-та минута Алфа Конте стреля, само че над вратата.

В 86-та минута рисково центриране на Конте изненада Бусато, който не се намеси добре, а по-късно се наложи и да боксира топката.

Така серията от 11 следващи мача без загуба за Локомотив беше прекратена от ЦСКА. Серията беше рекордна, тъй като беше най-дългата победна в историята на клуба за всички времена, а тя включваше и 9 следващи победи.

Въпреки загубата Локо остана водач с 29 точки, а ЦСКА е на третата позиция с 24 точки.

В събота Локо гостува на Черно море.

Локомотив:  Динко Хоркаш, Оливие Камдем, Ефе Али, Мартин Паскалев, Ангел Лясков, Бабакар Дион (Петър Андреев 60 мин.), Евандро (Ивайло Иванов 74 мин.), Христо Иванов (Лео Сена 60 мин.), Джовани (Димитър Илиев 74 мин.), Алфа Конте (Кристиян Пешов 90+6 мин.), Георги Минчев

ЦСКА:  Густаво Бусато, Иван Турицов, Емануел Шакич, Християн Петров, Майкъл Естрада (Станислав Шопов 83 мин.), Амос Юга, Марселино Кареасо (Тибо Вион 60 мин.), Йонатан Линдсет, Тобиас Хайнц (Мено Кох 90+1 мин.), Дюкенс Назон, Eнес Махмутович

Източник: trafficnews.bg