Локо (Сф) поведе в класирането на Б група след суперсензационна

...

Бомба в Бургас, Локо поведе в Б група

Локо (Сф) поведе в класирането на Б група след суперсензационна победа на абсолютния новобранец Нефтохимик над Пирин (Благоевград). Бургазлии приключиха мача с деветима души, само че това не им попречи да създадат цялостен поврат в срещата.

Гостите от Пирин поведоха още в 4-тата минута, когато прецизен беше Гущеляни. Пет минути след почивката обаче домакините изравниха резултата посредством Брахими след доста добър изстрел, в малко след час игра още веднъж той бе героят за бургазлии с втори гол, който се оказа и надвит.

Така Нефтохимик съумя да остави Локомотив (София) на върха във Втора лига с равни точкови индикатори с Пирин, само че по-добра голова разлика.

В Добрич пък локалният Добруджа позволи проваляне с 0:1 от Септември (София). Въпреки по-добрата игра на домакините през първото полувреме, столичани взеха решение всичко в мача в 35-ата минута​. Кристиан Пешов вкара победното попадение след многоходова офанзива.

Мачовете от кръга:

Добруджа - Септември (София) 0:1

0:1 Пешов 34

Миньор (Перник) - Литекс 0:0

Нефтохимик - Пирин (Благоевград) 2:1 0:1 Гущеляни 4 1:1 Брахими 49 2:1 Брахими 68

Септември (Симитли) - Янтра 1:1 0:1 Иван Петков 69 1:1 Тони Вулейски 74

Локомотив (Сф) - Кариана 3:0 сл.
Източник: marica.bg